„Oběma soupeřům už o mnoho nešlo, a tak se od začátku hrálo v klidu a hlavně oba týmy chtěly hrát fotbal,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Ilustrační foto
Výsledkový servis: Jak si o víkendu vedl váš oblíbený fotbalový tým?

Nicméně hosté měli mírně navrch. Ve 23. minutě domácí brankář Hrdinka vytáhl na roh nebezpečnou střelu hráče Kosmonos do šibenice a o dvě minuty později se vyznamenal po trestném kopu, kdy vytěsnil hlavičku soupeře opět na roh.

Ve 36. minutě poprvé inkasoval. Po rychlém protiútoku ho prostřelil Pajer.

V závěru první půle mohli domácí vyrovnat. Lohoyda se dostal za obranu hostí, snažil se v dobré pozici přelobovat brankáře, ale míč skončil vysoko nad.

Chvíli po změně stran svitla domácím naděje na dobrý výsledek. Minárčin zahrával z pravé strany trestný kop, ve vápně se nejlépe zorientoval Jakub Moravec a bylo srovnáno.

Naději na dobrý výsledek zmrazila 52. minuta, kdy míč létal ve vápně domácích od hráče k hráči Kosmonos. Nakonec se dostal k Maškovi, který Hrdinku překonal z pěti metrů.

Přestože byli domácí od 60. minuty aktivnější, vytvořili si i nějaké pološance, kýžený efekt to však nepřineslo.

Kosmonosy měly čtvrt hodiny před koncem skvělou možnost na zvýšení skóre, Hrdinka ale nadvakrát dokázal zlikvidovat stoprocentní šanci po bleskovém protiútoku.

Zanedlouho nakonec stejně kapituloval. Po špatné rozehrávce před vlastním vápnem a ztrátě míče dokázal chybu Brodu potrestat Pajer.

„Objektivně vzato, bylo to zasloužené vítězství Kosmonos,“ podotkl Jan Křen.

Branky: 48. J. Moravec – 36. a 77. Pajer, 52. Mašek. Poločas: 0:1.

Český Brod: Hrdinka – Kadlec, Carda, Václavík, A. Moravec – Vokáč (46. Palečko), Kejha, Minárčin, Lohoyda (64. Sklenička) – Fikejz, J. Moravec (64. Novák).

Jiří Sodoma, fotbalista Kolína (v černobílém s číslem 11)
Kolínský Jiří Sodoma měl za cíl vyhrát tabulku střelců. Teď je hodně blízko

Načítám tabulku ...