„Utkání začalo tlakem hostů, kteří prokazovali fotbalovost i svoje postavení v tabulce. My se bránili, do hry se dvacet minut nedostali, nicméně Most se do vyložených šancí nedostával,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Z divizního fotbalového utkání Kolín - Horky n. J.
Petr Pavlík: Kdybychom vyhráli 9:1, nikdo by se nemohl divit

Domácí postupně hru vyrovnali a dostali se také do zakončení. Ve 25. minutě Kubiš z poloviny hřiště poslal přihrávku Skleničkovi, ten dával míč přes vápno Šolajovi, který z pravé strany vyloženou šanci neproměnil. O chvíli později se Brod již radoval. Štětina poslal centr z pravé strany na malé vápno a Sklenička otevřel skóre.

Zanedlouho vybojoval Moravec míč u rohového praporku mezi třemi obránci, vrátil ho Kubišovi na velké vápno a ten střelou do šibenice zvýšil na 2:0.

Český Brod byl jako politý živou vodu. Hrál aktivně a dostával se do dalších jasných pozic. Ale to zakončení. Sérii neproměněných vyložených načal Kubiš, který nedokázal usměrnit centr Fikejze. Poté Šolaja běžel sám na brankáře, také nedal. Vzápětí po rohu Kubiš z malého vápna přestřelil.

„První poločas klidně mohl skončit 5:0 pro nás,“ upozornil Křen.

Druhý poločas byl téměř jako přes kopírák. Most měl převahu. Po zásluze se také dočkal branky, když se hlavou prosadil Jansa. Do konce zápasu zbývalo šest minut a hosté se snažili poměrně drtivým tlakem o vyrovnání, marně. Domácí těsný náskok udrželi.

Branky: 29. Sklenička, 31. Kubiš – 84. Jansa. Poločas: 2:0.

Český Brod: Malina – Poběrežský (82. Palečko), Kejha, Václavík, Moravec – Šolaja, Štětina, Kubiš, Begič (71. Kocourek), Sklenička – Fikejz (77. Nekolný).