Divizní jaro odstartovalo ve skupině C zápasem v Kolíně, kde domácí zápasy začínají nově v 10.15 hodin.

Na stadion v Brankovické ulici dorazil celek z města safari, a kdo po zimním spánku čekal fotbalovou divočinu, byl zklamán. Souboj celků, které po odpočtu bodů za výhry proti Kratonohám přezimovaly ve spodních patrech tabulky, nabídl bezbrankových devadesát minut.

Ale o šance rozhodně nouze nebyla. Především Kolín začal velmi dobře, bohužel v úvodní čtvrthodině neproměnil dvě velké příležitosti. Nejprve měl velkou šanci Šindelář, který však hostujícího brankáře nepřekonal. O chvíli později si na centr Pavlíka naskočil kapitán Biško, ale jeho hlavičku zlikvidoval reflexivně Vaníček. Tím dominance Kolína skončila a hra se začala vyrovnávat.

„Prvních dvacet minut bylo jednoznačně v naší režii, bohužel naše dvě velké příležitosti brankou neskončily. Když nedáme, co máme, tak v kontextu zbytku zápasu pak můžeme být rádi za to, že utkání došlo až do penalt. Tam je to už loterie a jedna neproměněná penalta rozhodla o našem neúspěchu,“ uvedl hrající trenér Petr Pavlík.

Vstup do druhého poločasu Kolínu moc nevyšel. Hosté byli aktivnější a vytvářeli si šance. Ty největší z nich zastavila dvakrát během chvilky dobře postavená branková konstrukce Drápely. Na to dokázali domácí odpověď dalekonosným pokusem, který místo sítě roztřásl jen břevno. Za zmínku stojí snad už jen pokus Pavlíka, který nedokázal na zadní tyči přesně umístit propadlý míč. To bylo z kolínské strany vše. Za to soupeř byl nebezpečnější.

„Z druhého poločasu jsem velmi zklamaný. Jako jednotlivci jsme udělali hrozně málo pro to, aby se vyhrálo. Chyběla mi tam odvaha jít jeden na jednoho a vzít na sebe zakončení. Na tréninku to kluci zvládají skvěle, ale do zápasu to přenést nedokážou. Musíme hráčům nalít do hlav, aby si věřili, že to fotbalisté jsou, ale bohužel jen jména mužstvo nedělají. Přišlo mi, jako by kluci hráli se zataženou ruční brzdou,“ měl o příčinách gólového půstu jasno kolínský trenér.

„Bohužel proto jsme v divizi, proto máme na svém kontě třináct vstřelených branek a proto máme devatenáct bodů. Nedá se dělat nic jiného, než dál pracovat. V dalším kole jedeme ven, kde nemáme co ztratit a budeme se muset tlačit víc do zakončení,“ dodal Pavlík.

Kolín: Drápela – Biško, Pavlík, Štancl, Čapek – Skuhravý – Veselý (79. Koděra), Vondráček, Šindelář (64. Vácha), Němeček – Bareš (73. Škoda).