„Hráli jsme velice špatně. Někteří hráči si mysleli, že když jsme vyřadili Pardubice, že to půjde samo a každý si před Kolínem sedne na zadek. Ale nesedne,“ zdůraznil nazlobený trenér Petr Pavlík.

Matný výkon se projevil i do výsledného skóre po první půli, kterou hosté prohráli o dva góly.

„Hráči neběhali, hráli bez zájmu a zaslouženě jsme prohrávali,“ posteskl si Pavlík.

Po změně stran ale přišlo zlepšení. Komplikací sice bylo vyloučení Štancla, ale i v deseti dokázali hráči Kolína nepříznivé skóre srovnat.

„Po změně stran jsme zlepšili pohyb, agresivitu a podařilo se nám vyrovnat. V penaltovém rozstřelu ukázal své kvality brankář Kubát, který tři pokusy soupeře zneškodnil,“ uznal Pavlík.

„Spokojený jsem pouze s posledními třiceti minutami, kdy hráči ukázali charakter a sílu mužstva. Jinak nám podobný výkon nemůže stačit. Zápas nám ukázal, kde máme rezervy. Můžu být rád, že jsme po tak špatném průběhu získali dva body. Doufám, že si hráči uvědomí, že se musí stoprocentně koncentrovat celý zápas a ne jenom pár minut,“ dodal Pavlík.

Branky: 25. Žitka, 36. Radzinevičius – 79. Bareš, 80. Sodoma. ČK: 66. Štancl (Kolín). Poločas: 2:0.

Kolín: Kubát – A. Čapek (78. Šlehofer), Štancl, Soběslav, Škoda – Vojta (62. Sodoma), Milec, Koděra (46. Vácha), P. Čapek, Vondráček (78. Šindelář)– Bareš.