V těch se s ohledem na odstoupení Kratonoh odehraje o jeden zápas méně a vzhledem k anulaci výsledků jste tak přišli v tabulce o dva body (venkovní výhra 2:1 po penaltovém rozstřelu ve 13. kole – pozn. red.)…

Pro nás to neznamená nic jiného, než tuto bodovou ztrátu na jaře dohnat.

Přestože jste na podzim neočekávali atak horních pater tabulky, i tak vás od půlmistra Mšena dělí pouhých deset bodů.

To jedno z pozitivních zjištění, ten odstup je opravdu minimální.

Zimní přípravu jste si tentokrát jako tradičně nezpestřili účastí na turnaji pražského Meteoru, ale dali jste v ní přednost přátelským zápasům s pražskými juniorskými celky (Bohemians 0:4, Slavia 2:0, Dukla 1:2) a třetiligovými mužstvy Vltavína (1:1) a Velvar (1:0). Proč?

Zimní příprava proběhla podle našich představ a výběr soupeřů byl dobře namixován a hlavně načasován. Naši hráči tak měli možnost se sportovně konfrontovat se záložními celky prvoligových mužstev, kde dominuje rychlost a fotbalová kombinace. Ale také s třetiligovými celky, které jsou takticky vyzrálejší a tvrdší v soubojích a dosažené výsledky dokazují, že příprava byla úspěšná a že se náš tým doplněný o nové hráče sehrává.

V těch jste zkoušeli případné posily jako brankáře Malinu (Neratovice), Beneše a Cecarelliho (oba Bráník), Dejmala (Město), Šimůnka (V. Žižkov), Melíška (Bohemians), Herzána (Ostrá) aj. Ale dáváte i příležitost svým odchovancům, dorostencům (Ravizza).

Do jarních odvet náš kádr posílí Patrik Malina, obranné řady David Javorek (Nový Jíčín), Marco Cecarelli, Michal Beneš, Tomáš Borek, Marek Melíšek a mladý talentovaný hráč Jakub Šimůnek (všichni záloha) a naše ofenzivní snahy vedle Davida Fikejze podpoří Roman Herzán.

Kdy může trenér Kafka počítat s návraty vašich opor, dirigentem obrany Hrdličky, Jakaba a dlouhodobého maroda Medka?

Tomáš Hrdlička dlouhodobě laboruje se zánětem achilovky a jeho návrat do sestavy není možné v tuto chvíli předvídat. Josef Jakab by se měl do ní vrátit v průběhu dubna a Martin Medek začne s plnou tréninkovou zátěží teprve v polovině jarní části.

Na co se mohou vaši skalní fanoušci těšit v jarních odvetách?

Snad na rychlejší a útočnější pojetí fotbalu.

Myslíte si, že by v příštím ročníku mohlo dojít na divizní derby „přes pole“ s Poříčany, které v poločase vedou středočeský krajský přebor?

To není otázka na mě, musíte se zeptat šéfa Poříčan.

Mojmír Strachota