Hodně svižný zápas, ve kterém měl hostující celek od úvodních minut více ze hry, ale střelecky ne a ne se prosadit. Českobrodská obrana pracovala na jedničku.

V první pětačtyřicetiminutovce mělo Mšeno několik příležitostí ke skórování, tu největší po přihrávce exligisty Štajnera Daníček, tváří v tvář Drápelovi však napálil míč jen vedle pravé tyče.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jak polití živou vodou. Z důsledné osobky neubrali a navíc vystrčili drápky směrem dopředu. V 48. minutě agilně hrající Fikejz zatáhl míč po pravé straně, centrem našel ve vápně Hanzla, kterému na poslední chvíli zabránil ve skórování jeden z obránců. Z následného rohu se po zákroku na Fikejze Českobrodští dožadovali pokutového kopu, píšťalka sudího Průchy však zůstala němá.

V 55. minutě došlo ve vápně k dalšímu faulu na Fikejze, hosté jako kdyby očekávali nejhorší, na chvilku vypnuli a toho pohotově využil Makovský, který se parádně trefil přízemní střelou k pravé tyči.

Na druhé straně po hodině hry čaroval brankář Drápela, který vytěsnil trestňák Štajnera z 25 metrů nad břevno. Zbytek zápasu pak byl v režii střídajících hráčů. Body Brodu mohl pojistit Sedláček, který ani ne po deseti minutách na hřišti mohl zvýšit vedení, svoji šanci neproměnil a zase došlo na ono otřepané nedáš – dostaneš. V 69. minutě na hřiště vyběhl hostující Lukeš, který svými dvěma hlavičkami jako přes kopírák srazil domácí do kolen.
Určitě k radosti jak bývalého přihlížejícího bosse českého fotbalu Miroslava Pelty, tak i jeho syna Adama, který se dostal na hřiště v posledních vteřinách střetnutí.

„Fakt, tohle mě s…, makáme celý zápas a pak si to nedokážeme pohlídat,“ hodně naštvaně vypálil z úst jeden z nejlepších domácích hráčů David Fikejz.

„Podali jsme dobrý výkon, po celý zápas jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Kdo si našel cestu na fotbal, nemohl litovat. To, že jsme to obrátili až v závěru utkání, bylo dáno tím, že jsme do zakončení do té doby nebyli nějak puštěni,“ konstatoval trenér Mšena Jaroslav Vodička.

„Odehráli jsme výborný zápas s jedním z nejsilnějších soupeřů v soutěži. Měli jsme ho dokonce i na lopatě, ačkoliv jsme mužstvo poskládali z kluků áčka, béčka a do pole šel i náhradní gólman Přibyl. Dřeli jsme, bohužel kvalita hostujícího celku se v závěru utkání prosadila,“ uvedl trenér Českého Brodu Jiří Kafka.

„Kluci si i přes porážku zaslouží obrovskou pochvalu. Naše hra s ohledem na to, v jakém složení jsme nastoupili, byla proti kvalitě soupeře založená hlavně na bojovnosti. Nicméně s přibývajícím časem nám exponenciálně ubývaly síly a Mšeno toho dokázalo využít,“ vystřihl poklonu svému mužstvu šéf SK Luboš Holý.

Branky: 54. Makovský – 76. a 87. Hušek. Poločas: 0:0.
Český Brod: Drápela – Franc, Nekolný, Jakab (36. Přibyl, 83. Ramšák), Carda – Hanzl, Skořepa, Michálek, Šťastný Makovský (80. Pěnkava) – Fikejz (68. Sedláček).

(Mojmír Strachota)