Ani ve třetím střetnutí Štětí na body nedosáhlo. Nutno ale dodat, že tentokrát se to ani neočekávalo, protože narazilo na jeden z nejsilnějších celků v soutěži, a i když se mu v prvním poločase podařilo smazat dvoubrankové manko, odvezlo si nakonec prohru.

Domácí předvedli raketový vstup do utkání a po dvou trefách Herzána vedli o dva góly. Ten se nejprve v 7. minutě prodral přes dva obránce a jesličkami gólmanovi Jelínkovi otevřel skóre. O dvě minuty později mu naservíroval přesnou přihrávku do vápna Carda a po kličce Jelínkovi už jen pohotově poslal míč do opuštěné branky.

A přestože se očekával další brankostroj v podání domácích, opak byl pravdou. Nováčkovi soutěže se podařilo k údivu všech přihlížejících srovnat na 2:2.
Do zápasu je nepřesnou malou domů vrátil Regner, kterou vystihl Vokoun a uklidil míč do prázdné branky. Ve 32. minutě dokonce Štětí vykřesalo naději na první body v sezoně. Přesnou střelou z malého vápna k levé tyči se prezentoval opět Vokoun.

Ještě před poločasem ale stačili domácí Makovským strhnout vedení opět na svou stranu.

„Nechápu, po vedení 2:0 jsme začali hrát jako Barcelona. Jsem rád, že jsme to nakonec dotáhli ke třem bodům,“ radoval se střelec vítězné trefy.

Po hodině hry mohl kapitán Hrdlička domácí uklidnit dvoubrankovým vedením, ale jeho parádní trestňák z 20 metrů skončil jen na břevně.

Stejně jak zápas začal, mohl i skončit. Pět minut před závěrečným hvizdem se vehnal do vápna Ceccarelli, ale na jeho centr ani jeden ze spoluhráčů nezareagoval. Sám pak promarnil tutovku po centru Medka, když z první pálil z malého vápna jen nad. A protože se v samotném závěru po sólu neprosadil ani střídající Heřman a následně Medek, zůstalo u hubené výhry 3:2.

„Do divize jsme postoupili ze čtvrtého místa. V mančaftu máme spoustu mladých kluků, a i když se v útoku prosadíme, vzadu nám to skřípe a budeme se s tím muset v průběhu sezony nějak poprat. Ačkoliv jsme se domnívali, že s některými mužstvy nebudeme stíhat, tak za tento výkon se stydět nemusíme,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců hostující kouč Jiří Ransdorf.

„Vím, že pro fanoušky to byly nervy, soupeři jsme věnovali dva góly a pak to z naší strany byla křeč. Jsem rád, že po krásné akci jsme pak vedení strhli ještě před odchodem do kabin opět na naši stranu a to jsme v závěru mohli ještě navýšit,“ uvedl jeho protějšek Jiří Kafka.

„Štětí po našem rychlém vedení nesložilo zbraně, předvedlo tady sympatický a bojovný výkon. Vyrovnalo a budeme se hráčů muset zeptat, proč to dopustili. Jen díky našemu brankáři se můžeme těšit z další výhry,“ konstatoval šéf Českého Brodu Luboš Holý.

SK Český Brod - SK Štětí 3:2 (3:2)

Branky: 7., 9. Herzán, 38. Makovský - 15., 32. Vokoun. Rozhodčí: Vrchota. ŽK: 3:4. Diváků: 150. Nejlepší hráči: Přibyl, Herzán (Český Brod) - Vokoun (Štětí).

Český Brod: Přibyl - Čuřík (35. Moravec), Hrdlička, Regner, Carda - Ceccarelli, Medek, Kejha, Makovský (65. Livora) - Fikejz (56. Heřman), Herzán (85. Pěnkava)

Štětí: Jelínek - Vacek, Slanička, Ransdorf, Belák - Mencl, Pícha, Neuman (78. Brůža), Slavíček (50. Kala) - Vokoun - Brandejs.

Mojmír Strachota