„Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Byli jsme lepší a o dva góly jsme si vyhrát zasloužili,“ uvedl trenér Kolína Petr Pavlík.

Lepší vstup do derby si hráči Kolína nemohli ani přát. V sedmé minutě vedli o dva góly. Nejprve si po rohu na zadní tyči počíhal Škoda, po něm se po faulu Richarda na Bareše z penalty nemýlil Vondráček.

Čáslav měla největší šanci první půle po dvaceti minutách hry. Strnad obešel i brankáře Kubáta, chtěl zakončit do prázdné, v tom se ale přiřítil Šlehofer a ukopl míč do bezpečí.

Po změně stran to byli opět domácí, kteří měli dobré příležitosti ke skórování. Nadějné pokusy Stehna a Urbana ale parádními zákroky zneškodnil gólman Hartych.

Vypadalo to na jasnou záležitost. Na drama ale zadělal Ronovský, který hlavou proměnil přihrávku Čuchala.

Hráči Kolína ale ztrátu bodů nedopustili. Čapek ještě úspěšný nebyl, když ho opět rozesmutnil Hartych. V závěru ale hostující gólman kapituloval potřetí. Koděra rozehrál trestný kop na zadní tyč, kde si míč našel Bareš a rozjásal všechny spoluhráče.

„Penalta byla jasná, první gól jsme dali po rohu. Věděli jsme, že standardní situace se hostům v posledních zápasech nedaří bránit. Měli jsme dvacet minut jednoznačně pod kontrolou, potom nás postihl výpadek, první poločas se ale už dohrál. Soupeř po jedné šanci snížil. Doufali jsme, že se ničeho nelekneme. Hráli jsme aktivně dál a výsledkem byl třetí gól,“ podotkl Petr Pavlík.

„Náš plán vzal za své v desáté minutě, kdy domácí skórovali po rohovém kopu a následně z penalty. Sice se jinak v prvním poločase hrálo vyrovnané utkání, ale co je nám to platné, když opět inkasujeme po standardních situacích,“ zlobil se trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Ve druhém poločase jsme bohužel nedokázali domácí celek přitlačit. Sice jsme skórovali po ojedinělé akci, ale domácí tým nám opět odskočil na rozdíl dvou branek po standardní situaci, kterou jsme znovu nedokázali odbránit. Ve druhém poločase nás navíc ve dvou, třech situacích podržel brankář Hartych. My jsme byli směrem do ofenzívy neškodí, a proto jsme zaslouženě prohráli,“ přiznal Svoboda.

Kolín potvrdil, že na týmy ze středních Čech umí. Vyzrál na Kutnou Horu, Libiš, Nymburk, Benátky, Horky a naposledy Čáslav. Nestačil pouze na Ostrou.

Branky: 2. Škoda, 7. Vondráček z PK, 83. Bareš – 68. Ronovský. Poločas: 2:0.

Kolín: Kubát – Škoda (71. Čapek), Šlehofer, Štancl, Koděra – Urban (71. Veselý), Bareš (90. Zelenka), Stehno (84. Šindelář), Němeček, Vácha (88. Rosendorf) – Vondráček.

Čáslav: Hartych – Jelínek (84. Trekoval), Richard (85. M. Svoboda), Mráz, Para (63. Váňa) – Mach (63. Čuchal), K. Petrů (73. Král) – Strnad, Vančura, Hannich – Ronovský.