„Výsledkově to byl určitě náš nejpovedenější zápas v sezoně,“ uvedl spokojený trenér Petr Pavlík.

Kolín si krásné sobotní dopoledne užíval. Předvedl spoustu povedených akcí, kterým občas chybělo přesné zakončení, přesto z toho nakonec bylo jasné vítězství.

Největší měrou se na něm podílel Vondráček. Domácí útočník zaznamenal hattrick.

„Že dal tři góly, to mluví za vše. Teď nám zaplatí něco do kasy,“ usmál se kouč Pavlík.

„Jirka stabilně prokazuje kvalitu a důvěru, kterou do něho vkládáme,“ podotkl Pavlík.

„Nechválil bych ale jenom jeho, pochvalu zaslouží celý tým,“ dodal.

První gól dal Vondráček z penalty po faulu na Urbana. Poté se trefil po přihrávce Šindeláře a svůj gólový účet uzavřel po Váchově pobídce. Střelecky se k němu přidali Škoda, jenž svůj pokus odrazil o tyč, Zelenka, který předvedl parádní sólo s chladnokrevným zakončením a Stehno, jemuž pomohla teč protihráče.

„Začátek sice nebyl podle našich představ. Ale rozhodl první gól, kdy se neohroženě probil do vápna Urban a po zákroku na něj byla odpískána penalta. Bylo otázkou skóre, na jakém čísle se to zastaví. Za stavu 4:0 soupeř již rezignoval,“ poznamenal Pavlík.

Přestože Trutnov odjel s nadílkou, mohl si připsat alespoň čestný úspěch. Ale nepřipsal. Při pokusech Valáška, Mařase a Doubice se vyznamenal brankář Kubát.

Kolín tak nejlepším možným způsobem uctil památku nedávno zesnulého Josefa Ladýře. „Nebyl to jenom řidič, který s námi najezdil tisíce kilometrů, ale také skvělý chlap a kamarád. Čest jeho památce,“ řekl předseda klubu Vladimír Zeman.

Branky: 14. z PK, 17. a 48. Vondráček, 38. Škoda, 64. Zelenka, 78. Stehno. Poločas: 3:0.

Kolín: Kubát – Škoda, Štancl, Bareš, Koděra – Němeček (46. Vácha), Šindelář (62. Rosendorf), Ondrušík (54. Zelenka), Stehno, Urban (62. Veselý) – Vondráček.