„Konečně jsme doma získali tři body. Snad to bude odrazový můstek do dalších domácích zápasů,“ uvedl trenér Petr Pavlík.

Kolín se doma od začátku sezony výsledkově trápil. Devět zápasů nedokázal získat plný počet bodů. Smůlu prolomil až na desátý pokus. A výhra to byla zasloužená. Kromě gólu si vypracoval další velké příležitosti.

„Spokojený jsem s výsledkem a výkonem v prvním poločase. Ve druhém se to opět uchýlilo k naší klasice, kdy jsme se báli o výsledek. Neproměnili jsme několik šancí, dokonce jsme nedali penaltu,“ podotkl Pavlík.

První velkou šanci ale měli hosté. Domácí obrana zahrála špatně ofsajd systém, brankář Drápela ale zaváhání svých spoluhráčů napravil. Pokus Václavka zneškodnil.

Pak už bylo rušno převážně před brankou Slatiňan.

Při první možnosti Vondráček ještě úspěšný nebyl, po centru Němečka hlavičkoval nad. O chvíli později už mohl zvednou ruce nad hlavu. Po dravém průniku Štancla zahrál v pokutovém území Hauf rukou a nařízenou penaltu Vondráček s přehledem proměnil.

Do přestávky mohlo být v domácím táboře ještě veseleji. Ale nebylo. Vácha s Veselým dobře vyřešili brejkovou situaci, bohužel prvně jmenovaný zamířil v jasné pozici pouze do břevna.

Po změně stran Kolín už tak aktivní nebyl, přesto se dostal do několika dobrých příležitostí. Pojistku mohl přidat Vondráček, který převzal míč na hranici velkého vápna, dobře zamířil, ale brankář Vostradovský jeho pokus vytlačil na tyč. Vzápětí se o dorážku snažil Šedivý, ale hostující gólman zneškodnil i jeho pokus.

V největší šanci druhé půle zaváhal Němeček. Po faulu Novotného na Biška nařídil sudí Milner penaltu, domácí špílmachr ale poslal míč vysoko nad.

Někteří fanoušci opět viděli černý scénář, že Kolín vedení zase ztratí a dojde na dodatečný rozstřel. K němu nedošlo. Hráči Kolína jednobrankové vedení udrželi.

„Po hodině hry jsme se zatáhli. Bylo vidět, že to pořád máme v hlavách, že jsme předchozích devět zápasů nevyhráli. Ale ubojovali jsme to. Věřím, že z nás nyní spadne psychická deka a v dalších domácích zápasech budeme předvádět to, co jsme předváděli v prvním poločase,“ dodal Petr Pavlík.

Branka: 22. Vondráček z PK. Poločas: 1:0.

Kolín: Drápela – Čapek, Štancl, Biško, Škoda – Vebr (54. Šindelář) – Vácha (72. Bareš), Veselý (90. Kafka), Němeček, Šedivý (84. Rosendorf) – Vondráček.