Přitom mohlo všechno dopadnout jinak, kdyby v první půli Vácha proměnil nájezd ze strany, Rybařík hlavičku. A to ještě v jednom případě hasili hosté pokus kolínských hráčů na brankové čáře.

Šok pro Kolín přišel v posledních vteřinách prvního poločasu. Po rohu se ve skrumáži prosadil Houser.

„V první půli jsme měli proměnit jednu ze tří šancí a zápas by se vyvíjel jinak,“ posteskl si trenér Kolína Jaroslav Havrda.

Ani přestávka Kolínu nepomohla. Do výraznější šance se již nedostal. Vyjímkou byl pouze gól mladého Nováka v závěru utkání. Naopak Mšeno při každém výpadu udeřilo. Postupně se prosadil Daníček, nestárnoucí Štajner a střídající Nulíček.

Zatímco někteří diváci za stavu 0:4 odcházeli, Miroslav Pelta si na tribuně mnul ruce. Jeho podřízení opět ukázali střelecký apetit. V prvním duelu se trefili šestkrát, nyní čtyřikrát.

„Dostali jsme lekci z produktivity. Divákům se musíme, především za druhý poločas, omluvit. Na druhou stranu nemůžu hráčům vytknout, že by nebojovali, ale bylo tady jiné Mšeno než v loňské sezoně. Bylo organizované, plné individualit. Doufejme, že to pro nás bude ponaučení. Já osobně se budu řídit heslem, že z porážek se rodí velká vítězství,“ dodal Jaroslav Havrda.

Branky: 45. Houser, 63. Daníček, 74. Štajner, 76. Nulíček – 87. Novák. Poločas: 0:1.
Kolín: Kohoutek – Klouček (52. Urban), Pavlík, Biško, Čapek – Vácha, Němeček, Šindelář (46. Novák), Vondráček (73. Koděra), Veselý (81. Záhora) – Rybařík (66. Křelina).