„Cením si toho, že soupeř přijel hrát fotbal a nebetonoval. Utkání se proto muselo divákům líbit,“ uvedl trenér Petr Pavlík.

Vstup přitom Kolín neměl zrovna povedený. Již po sedmi minutách hry inkasoval. Chybu obrany v rozehrávce potrestal Černý.

Z vedení se hosté radovali pouze chvíli. Zanedlouho se situace opakovala na druhé straně. Úspěšným zakončovatelem se stal Sodoma, který předvedl parádní kličku gólmanovi.

Ilustrační foto.
Český Brod na hřišti lídra nevystřelil ani jednou na bránu

Tato branka posadila Kolín do sedla. Vytvářel si jednu šanci za druhou. Jenomže dlouho se mu nedařilo nějakou proměnit. Z dobré pozice střílel Vondráček, po něm P. Čapek, při jejich pokusech zasáhl vždy nějaký hráč na brankové čáře. Následně P. Čapek poslal do sóla Vondráčka, ten však z úhlu trefil tyč. Poté pro změnu nahrával Vondráček, jeho pobídku ale Sodoma nezužitkoval. Brankář Klement byl proti.

Klíčový pro další vývoj se stal závěr první půle, kdy se domácím podařilo dvakrát gólově udeřit.

Nejprve Vácha našel před brankou P. čapka, po něm se do role nahrávače pasoval Sodoma, s jehož pobídkou správně naložil Vondráček.

Po změně stran předvedl parádní počin P. Čapek, který s velkým přehledem obešel brankáře a vstřelil svůj druhý gól v utkání.

„Začátek byl z naší strany trošku vlažnější, ale potom se kluci rozjeli a výsledkem jsou čtyři góly. Trochu mě mrzí neproměněné šance. S hrou jsem spokojený. Je vidět, že si kluci věří,“ dodal Petr Pavlík.

Čtyři kola před koncem má Kolín jedenáctibodový náskok na druhé Vysoké Mýto. Příští kolo v Letohradu už může slavit postup do ČFL.

Branky: 13. Sodoma, 41. a 72. P. Čapek, 45. Vondráček – 7. Černý. Poločas: 3:1.

Kolín: Otáhal – Hakl, Soběslav, Štancl – A. Čapek, Milec, P. Čapek (88. Zeman), Koděra (78. Šindelář), Vácha (78. Routek) – Vondráček (90. Bína), Sodoma (88. Němec).

Z fotbalového utkání I.B třídy Býchory - Pečky
Pečky body nepřivezly, v závěru přišly o vyloučeného Bydláka

Načítám tabulku …