Každý z fanoušků, který si v sychravém a deštivém počasí našel na Kutilku cestu, očekával gólové hody, protože Dobříš v probíhajícím ročníku inkasovala už 23 branek. K jejich údivu ale na ukazateli skóre v poločase svítil stav 0:0 i díky tomu, že přes územní převahu, kterou si domácí celek vytvořil, byl v koncovce neškodný.

Zato hosté z Dobříše využili každou příležitost k brejkům a z těch zahrozili. Nejprve po rohu hlavičkoval Machač jen těsně vedle levé tyče a o chvíli později Junek střílel nad břevno.

Ještě většího překvapení se domácí fandové dočkali po necelé hodině hry, kdy se po rohovém kopu střelecky prosadil Pokorný a poslal hosty do vedení.

Český Brod zbraně nesložil, ovládl zbytek utkání a po brankách Michálka, který se parádně ve skluzu trefil z malého vápna po hlavičkovém přiklepnutí Regnera a Fikejze, který v závěru po rohu svým břichem nasměroval míč za záda výborně chytajícího dobříšského brankáře, překvapení nedopustil. Právě gólman Weber se svými reflexivními zákroky postaral o to, že si Dobříš z Českého Brodu odváží jen nejtěsnější porážku.

„Náš brankář nás podržel, ale spoluhráči mu v tom moc nepomohli, nepohlídali jsme si standardky soupeře a nakonec prohráli. Škoda, že jsme v prvním poločase nevyužili některou z brejkových šancí. V Souši jsme dostali výprask 7:0, tady odehráli vyrovnaný zápas, ale za předvedenou hru a porážku si mančaft pochvalu zaslouží,“ konstatoval hostující kouč Filip Dort.

„První poločas byl v našem podání bez soubojů a lehkovážný. Ačkoliv jsme ve druhém poločase hru zlepšili, paradoxně jsme po rohu soupeře inkasovali, ale kluci prokázali charakter a zápas otočili,“ oddechl si trenér Českého Brodu Jiří Kafka.

„Obrátky jsme zvýšili až ve chvíli, kdy jsme inkasovali. Do té doby, hlavně v útoku, jsme toho moc nepředvedli. Svou roli sehrála i kvalita hřiště, protože máme technické mužstvo a na tom podmáčeném se jen těžce kombinovalo. I tak nakonec velká spokojenost s tím, že body zůstaly doma,“ vyjádřil spokojenost s konečným výsledkem šéf domácího klubu Luboš Holý.

Branky: 65. Michálek, 84. Fikejz – 56. Pokorný. ČK: 90. Pokorný (D). Poločas: 0:0.

Český Brod: Přibyl – Čuřík, Hrdlička, Nekolný (46. Carda), Moravec (89. Skořepa) – Ceccarelli (56. Kocourek), Regner, Kejha, Makovský (46. Michálek) – Fikejz, Herzán (69. Heřman).

(Mojmír Strachota)