„Z naší strany to moc o fotbale nebylo. Tím, že jsme doma vyhráli posledních pár zápasů, tak si každý myslel, že to půjde samo a že si každý soupeř před Kolínem sedne na zadek, ale nesedne. Musíme se vrátit zpátky k tvrdé práci, jezdit po zadku a ne hrát profesorský fotbal nad pětatřicet let,“ rozčiloval se trenér Kolína Petr Pavlík.

„Byl to klasické derby. My podali celkem dobrý výkon a zaslouženě zvítězili,“ řekl trenér Českého Brodu Jiří Kafka.

Odveta mezi oběma týmy neměla pouze stejný výsledek, ale i průběh. Zatímco na podzim rozhodl o výhře Kolína Němeček v osmé minutě, nyní padl gól ještě o chvilku dřív. Přesným střelcem byl Michálek. Bývalý hráč Kolína zužitkoval přesnou přihrávku od Makovského.

Český Brod měl o chvíli později další dobrou možnost ke skórování. Makovský předvedl dravý průnik až do vápna, radost mu ale překazil brankář Kafka, který jeho střelecký pokus vyrazil.

Kolín se stejně jako jeho soupeř dostal do dvou příležitostí. V prvním případě Veselý při svém pokusu dostatečně nepřitvrdil, ani nezamířil. Míč z jeho kopačky gólman Přibyl bez problémů lapil. Ve druhém případě se vyznamenal stoper Hrdlička, který zasahoval při průniku Škody a míč ve skluzu poslal na roh.

Po změně stran se domácí snažili o vyrovnání. Pořádnou šanci si ale nevypracovali. Obrana Českého Brodu pracovala bez chyb. Zaváhala pouze jednou. Po centru Čapka a hlavičce Bareše se vyznamenal Přibyl.

Sto padesát fanoušků tak další gól nevidělo. Český Brod se díky těsné výhře dostal tři body před Kolín.

„Jsem hrozně zklamaný, nejenom výkonem, ale přístupem některých hráčů. Kdybych mohl, tak jsem o přestávce vystřídal šest lidí. V kabině jsme si něco řekli a druhá půle byla o trochu lepší, ale bez výraznějších šancí,“ posteskl si Petr Pavlík.

„Některé šance jsme mohli po přečíslení soupeře dotáhnout do zdárného konce, bohužel nedotáhli. Chyběl mi větší klid na útočné polovině. Kdybychom v některých případech zachovali chladnou hlavu, mohli jsme rozhodnout dřív a nestrachovat se o výsledek až do konce,“ podotkl Jiří Kafka.

„Nevybavuji si, že bychom se dostali pod tlak, spíš to byla taková nakopávaná, kterou jsme v klidu odehráli,“ dodal.

Branka: 6. Michálek. Rozhodčí: Kvítek. ŽK: Michálek, Carda (oba ČB). Diváci: 150. Poločas: 0:1.

Kolín: Kafka – Čapek, Biško, Štancl, Němeček – Vácha (54. Bareš), Vondráček, Skuhravý (60. Vebr), Šedivý (83. Rosendorf) – Veselý, Škoda.

Český Brod: Přibyl – Javorek (46. Moravec), Hrdlička, Nekolný, Carda (85. Šimůnek) – Ceccarelli, Jakab, Michálek, Makovský (63. Suk) – Fikejz (72. Herzán, 81. Pěnkava).