„Je to moje druhé nejdůležitější vítězství v životě, první bylo, když jsem si našel manželku,“ uvedl spokojený trenér Petr Pavlík.

Pro něj je to ve sportovním životě mezi dospělými první postup. „Dvakrát jsem prohrál finále Českého poháru, byl jsem druhý v lize, dvakrát druhý ve třetí lize. Až nyní jsem se dočkal velkého vítězství,“ podotkl Pavlík.

Basketbaloví kadeti Kolína slaví velký úspěch. Postoupili do ligy.
Basketbaloví kadeti Medvědů vybojovali ligu. Neprohráli ani jeden zápas

On i jeho podřízení a nadřízení budou nyní dlouho slavit. „Myslím si, že všichni z nás budou tak dva dny nezvěstný,“ dodal s úsměvem Petr Pavlík.

Sezona, do jejíhož konce zbývají ještě tři kola, byla náročná, ale se sladkým koncem.

„Jsem rád, že jsme si pro postup došli v co nejkratší době. Na kluky jsem neskutečně pyšný. Cíl, který jsme si dali před sezonou, vlastně už před covidem, jsme splnili s předstihem,“ zdůraznil Pavlík.

Utkání v Letohradu se pro Kolín nevyvíjel dobře. Dvakrát prohrával, pokaždé dokázal ale výsledek srovnat a v závěru vstřelit vítězný gól. O ten se postaral netradiční střelec Hakl.

„Od začátku bylo vidět, že to kluci měli v hlavách i nohách, že to může dopadnout. Alespoň jsme s Letohradem dokázali držet krok, co se týče skóre. Ve druhé půli se ale ukázala síla a morálka týmu. V závěru jsme si šli odvážně pro třetí gól, který vstřelil sváteční střelec Hakl. Ukázalo se, že to není pořád jenom o Sodomovi, ale že se umí přidat i někdo jiný. Posledních pět minut bylo strašně dlouhých, skoro jako zbytek zápasu. Na lavičce jsme trpěli. Ale podařilo se a postup už nám nikdo nevezme,“ oddechl si Petr Pavlík.

Hráči darovali postup zesnulému Janu Kopeckému

Jeho svěřenci udělali radost spoustě fanoušků. Zároveň postupem uctili památku nedávno zesnulého správce a kustoda Jana Kopeckého.

„Před začátkem zápasu jsem klukům říkal, že hrajeme i za něj. Jsem rád, že si to kluci vzali k srdci a že se to podařilo. Všichni na něho vzpomínáme a budeme vzpomínat. Byla to dobrá duše klubu,“ řekl Petr Pavlík.

Branky: 24. a 51. z PK Počtýnský – 33. z PK a 60. Sodoma, 84. Hakl. Poločas: 1:1.

Kolín: Otáhal – Hakl, Soběslav, Štancl – A. Čapek (56. Valenta), P. Čapek, Milec, Šindelář (46. Koděra), Vácha (74. Routek) – Vondráček, Sodoma.

Výběr Středočeského kraje uspěl pro kraji Královéhradeckému a je v semifinále.
Středočeši jdou dál, ve čtvrtfinále vyřadili velkého favorita

Načítám tabulku ...