Od úvodního hvizdu měl sice územní převahu, ale jedna vyložená šance ve 22. minutě, kdy se po centru Cardy se snažil ve vápně dorážkou hrudníkem Fikejz rozjásat domácí fanoušky, bylo v první půli strašně málo.

V úvodu druhého poločasu mohli dokonce jít hosté po střele kapitána Kordíka z šestnáctky do vedení, ale brankář Drápela byl proti a jeho střelu vytlačil konečky prstů na roh. Po jeho rozehrání získali míč domácí a z rychlého protiútoku otevřeli skóre. Téměř z nulového úhlu se prosadil Fikejz.Přestože druhé dějství bylo v podání obou celků na šance mnohem bohatší, z další vstřelené branky se radovali zase jen domácí. Do šibenice se z přímého kopu z 20 metrů trefil kapitán Hrdlička. Ten do zápasu nastoupil s poraněnou achilovkou.
„Minulý zápas jsme se Slatiňany v poločase vedli 3:0, tak jsem střídal a do tohoto zápasu jsem se kousnul a nastoupil, a jsem strašně rád, že mně to tam takhle padlo,“ uvedl.

„Zranili se nám tři hráči základu a dirigent naší ofenzívy, hrající trenér Petr Papoušek (bývalý hráč Sparty a Liberce - pozn. red.), se musel stáhnout do zadních řad. Bez vstřelených branek, za devět odehraných kol jich máme na kontě jen šest, a bez větší produktivity to na body prostě nestačí,“ řekl smutně hostující asistent trenéra Petr Koubus.

„Z hry Turnova bylo vidět, že si chtěl odvézt bod a podřídil tomu veškerou taktiku. My jsme si v prvním poločase vytvořili tři šance, neproměnili je, ale přesto jsem věřil ve vítězství. Do vedení jsme šli hned v úvodu druhého poločasu a výhru si pak pojistili v jeho závěru,“ těšil se z dalšího tříbodového zisku domácí trenér Jiří Kafka.

„První poločas moc fotbalové krásy nenabídl. Od nás se čekalo povinné vítězství, soupeř ale neměl taky body na rozdávání. Máme za sebou tři velmi produktivní zápasy, které jsme odehráli doma a teď se musíme pokusit na tyto výkony navázat i venku,“ přidal pozápasové hodnocení šéf domácího SK Luboš Holý.

Branky: 48. Fikejz, 79. Hrdlička. Poločas: 0:0.

Český Brod: Drápela - Carda (90. Ramšák), Hrdlička, Pěnkava, Franc - Skořepa (86. Nekolný), Suk (89. Hanzl), Michálek, Jakab, Makovský (78. Moravec) - Fikejz (85. Šťastný).

(Mojmír Strachota)