„Oproti minulému utkání jsme tentokrát podali křečovitý výkon,“ přiznal vedoucí mužstva Jan Křen.

Začátek přitom neměli špatný. Soupeře zatlačili, jenomže výraznější šanci si nevytvořili. Domácí se postupně oklepali a skórovali. Po brejku a centru zprava prolétl míč celým vápnem, kde stál Zbudil a prostřelil Drápelu. Vzápětí šel na druhé straně Makovský sám na brankáře, před vápnem ho nedovoleně stáhl stíhající Prouza a musel do sprch. Z následujícího trestného kopu hosté nic nevytěžili. V závěru první půle měl dobrou šanci Suk, který o kousek nedosáhl na střílený centr do prostoru penalty, následně Michálek z malého vápna nedokázal překonat domácího brankáře.

Druhý poločas opět začal územní převahou Českého Brodu. „Ta ale byla platonická,“ podotkl Křen.

Svěřenci Jiřího Kafky se odměny dočkali až po hodině hry. Makovský byl faulován ve vápně a sám nařízenou penaltu proměnil. O chvíli později se vyznamenal brankář Drápela, který chytil jasnou tutovku z malého vápna. „Domácí v závěru měli několik nebezpečných útoků, ale naše obrana se štěstím odolala. Remíza v základní době byla spravedlivá,“ dodal Jan Křen.

V penaltovém rozstřelu za Český Brod proměnili Makovský, Sedláček, Nekolný a šestou v řadě Jakab. Nedali Skořepa a Pěnkava. Drápela tři pokutové kopy zneškodnil.

Branky: 19. Zbudil – 64. Makovský z PK. ČK: 21. Prouza (HK). Poločas: 1:0.

Český Brod: Drápela – Franc, Pěnkava, Nekolný, Carda – Suk (46. Hanzl), Michálek (75. Sedláček), Skořepa, Jakab, Makovský – Šťastný (59. Fikejz).