„Máme poměrně mladý kádr, ale i tak chceme hrát nahoře. Uvidíme, jak se nám povede začátek. Od toho se to bude odvíjet,“ uvedl trenér Martin Frýdek.

Z přípravného fotbalového utkání Kolín - Dukla Praha B
Kolín zahájí sezonu v Živanicích. Opět chce čeřit vodu v popředí

Jeho družina má za sebou povedenou letní přípravu.

„Splnili jsme, co jsme si naplánovali. I všechny zápasy jsme odehráli, nikdo nám ho nezrušil, takže nic nám ji nenarušilo. A to že občas někdo z hráčů chyběl na tréninku, to je v amatérském fotbale normální. Nikdo nechyběl dlouhodobě,“ podotkl.

V každé přestávce dochází v jednotlivých týmech k hráčským rošádám. Výjimkou není ani mužstvo z Kutilky.

„Změny nebyly nijak zásadní a velké. Poběrežský odešel do Benátek nad Jizerou, Kalaš u nás skončil z rodinných důvodů a vrátil se do své rodné vísky a od Jakuba Moravce jsme čekali víc, z tohoto důvodu u nás nepokračuje. Na druhou stranu nás posílil Skořepa z Poříčan, Plůcha ze Žižkova a Šimek z Újezdu nad Lesy. Šanci dostanou i naši dorostenci,“ objasnil Frýdek.

Jeho tým nečeká lehký start, již v pátek se od 17.30 hodin představí v Kladně.

„Kladno a Neratovice považuji za největší favority na postup. Kladno má nového trenéra, přivedlo Folprechta a šest hráčů ze Zbuzan, ale hrát se dá s každým. Jsem rád, že ho máme takto na začátku, protože možná ještě nebude tak sehrané,“ dodal Martin Frýdek.

Kolínská mužská štafeta obsadila na MČR v Táboře skvělé páté místo.
Kolínští atleti získali na republikovém šampionátu pět finálových umístění