„Musím klukům poděkovat za přístup a bojovnost. Penalty už je loterie. V nich jsme byli o kousek lepší. Dva body z Vysokého Mýta jsou pro nás zlaté,“ uvedl trenér Jiří Kafka.

Hosté nenavázali na výkon z přípravy, kdy stejného soka deklasovali 6:1.

„V první půli se hrál průměrný fotbal. Nebylo znát postavení v tabulce, kdy Mýto bylo favoritem. My se drželi, ale byli jsme neškodní. Dvakrát nás podržel Drápela. Nejprve reflexivně vyrazil hlavičku z malého vápna a poté kryl bombu ze 20 metrů. Následná dorážka skončila na tyči,“ podotkl vedoucí mužstva Jan Křen.

„Druhý poločas jsme začali aktivněji. Po hodině hry vysunul Makovský ideálně do vápna Jakaba, který se trefil přesně. V 75. minutě zahrávali domácí trestňák a ze skrumáže na malém vápně dotlačil míč do sítě Dvořák 1:1. Poté nás domácí zatlačili, ale obrana odolala. V penaltovém rozstřelu pokus proměnili Makovský, Jakab a v šesté sérii Carda. Naopak nedali Michálek, Sedláček a Suk,“ dodal Jan Křen.

Branky: 75. Dvořák – 64. Jakab. Poločas: 0:0.
Český Brod: Drápela – Franc, Michálek, Nekolný, Carda – Hanzl (67. Suk), Skořepa, Jakab, Šťastný (78. Sedláček), Makovský – Fikejz (87. Přibyl).