V prvním dějství se hra přelévala z jedné strany na druhou a pokud se některý z hráčů dostal do zakončení, s přesnou muškou si nepotykal. Tak jako Makovský, který pálil z malého vápna jen nad břevno.

Pokud už se střela mezi tyče vešla, jako v případě přímého kopu hostujícího kapitána Nesvadby, poradil si s ní brankář Přibyl.

Papírové předpoklady začali domácí naplňovat až po inkasované brance v 49. minutě, kdy Synek na brankové čáře přetlačil gólmana Přibyla – 0:1.

Hosty zavřeli na jejich polovině, ale ti začali hrozit z brejků. Jeden z nich jim vyšel v 68. minutě, kdy po levé straně utekl Vaníček, milimetrovým centrem našel na malém vápně opět Synka a ten se z první nemýlil – 0:2.

Zanedlouho mohl pro domácí vykřesat jiskřičku naděje Suk po parádní české uličce za obranu od Makovského, ale jeho obstřelení brankáře Hyky skončilo jen na boční síti.

„Vstup do nového ročníku, přesto že máme zkušené mužstvo, se nám moc nevyvedl, i když jsme hned v úvodním kole brali po derby s Turnovem dva body. Pak přišla ale facka v dalším kole doma s Velkými Hamry a pohárová porážka s Chrudimí. O to víc si tohoto vítězství vážím, navíc bylo bez inkasované branky,” zhodnotil poslední tři týdny po zápase trenér FK Josef Petřík.

„Mužstvo soupeře je poskládané ze zkušených hráčů, kterým jsme poskytli až příliš prostoru pro kombinaci a takhle se fotbal hrát nedá. Bez sebevědomí a důrazu, a proto jsme zaslouženě prohráli. V dalším kole nás čekají Benátky a na úspěch můžeme pomýšlet pouze v případě, že navážeme na výkony a přístup z prvních dvou kol,” konstatoval kouč Českého Brodu Jiří Kafka.

„Lepší tým vyhrál. Byl lépe organizovaný, měl neprostupnou obranou, proti které jsme se nedokázali prosadit. Sice jsme si nějaké šance vytvořili, ale z nich jsme i s ohledem na kvalitu soupeře nedokázali nic vytěžit. Samozřejmě chceme vyhrávat, nicméně mužstvo jsme omladili, tak chvilku potrvá, než se kluci sehrají a k tomu se nesmějí přidat zranění, jako to hned v první půli odnesl zraněním oka Jakaba,“ podotkl českobrodský šéf Luboš Holý.

Branky: 49. a 68. Synek. Poločas: 0:0.
Český Brod: Přibyl – Hanzl (88. Vít), Pěnkava, Hrdlička, Carda – Ramšák (60. Gajdasz), Jakab (24. Skořepa), Michálek, Makovský, Suk – Fikejz.

(Mojmír Strachota)