„Výsledek zápasu až tak nevypovídá o průběhu hry, protože domácí nepředváděli výkon, zvlášť v prvním poločase, který by odpovídal jejich postavení v tabulce,“ podotkl vedoucí mužstva Jan Křen.

Utkání začalo opatrně. Oba týmy pomalu hledaly cestu, jak zaskočit toho druhého. Jako prvním se to podařilo hostům. V 11. minutě po Makovského rohu otevřel skóre hlavou Borek. Zanedlouho musel pro zranění předčasně vystřídat Skořepa. Druhá komplikace pro hosty přišla chvíli před přestávkou, kdy na polovině hřiště ztratili míč, domácí předvedli rychlý protiútok a Syrovátka sám před Přibylem vyrovnal.

„V první půli byla z naší strany hra hodně neurovnaná a nepřesná,“ přiznal Jan Křen.

Po přestávce se však výkon Českého Brodu hodně zlepšil. Přicházely i šance. Makovský byl na malém vápně sám před brankářem, ale míč za jeho záda nedokázal protlačit. Stejně si o minutu později počínal domácí útočník, jehož vychytal Přibyl.

Skóre se změnilo až v závěru. Nejprve se po rohu a závaru ve vápně dostal k míči na zadní tyči Jakab a nikým nehlídaný pohodlně skóroval. Čtyři minuty před koncem se po faulu na Herzána kopala penalta. K té se postavil Hrdlička a bombou do šibenice potvrdil důležité

tři body pro svěřence Jiřího Kafky.

Branky: 37. Syrovátka – 11. Borek, 70. Jakab, 86. Hrdlička z PK. Poločas: 1:1.

Český Brod: Přibyl - Javorek, Hrdlička, Nekolný, Carda – Ceccarelli (87. Suk), Borek (89. Pěnkava), Skořepa (25. Jakab), Michálek, Makovský (67. Šimůnek) – Fikejz (67. Herzán).