„Trestuhodně ztracené body,“ posteskl si vedoucí Českého Brodu Jan Křen.

Zápas začal oboustranně bojovně, hra se přelévala z jedné strany na druhou, ovšem v prvním poločase měly obrany obou týmů navrch nad útoky.

Hodně vzruchu přinesla dvacátá minuta, kdy po odraženém míči střílel z hranice vápna Vokáč, ale jen těsně minul pravou tyč. Poté přišel desetiminutový slušný tlak hostů, ale také bez gólového efektu. Při největší šanci Kladna se vyznamenal brankář Fülöp, který bravurně vytáhl nebezpečnou střelu hostujícího hráče z 25 metrů.

„Při této střele nás gólman podržel, protože už všichni viděli míč v síti,“ podotkl Jan Křen.

Druhou půli začali hosté opět náporem, potom se průběh hry vyrovnal a vypadalo to, že utkání bude o jedné brance. Nebylo. Jako první se prosadil Moravec, který z hranice vápna obstřelil brankáře a trefil se přímo do šibenice. O chvíli později se opět vytáhl Fülöp, kdy po ztrátě míče před pokutovým územím vytěsnil nebezpečnou střelu soupeře na roh. Zanedlouho se skóre měnilo podruhé a opět ve prospěch domácích. Moravec přistrčil míč na vápno Václavíkovi, který s přispěním teče kladenského obránce rozvlnil síť.

Jak se dá přijít o jasnou výhru, předvedli domácí v závěru utkání, kdy dvakrát nechali projít hosty za obranu a oni ani jednou nedali domácímu brankáři šanci. I proto hosté odjížděli spokojeni.

„Zaplaťpánbůh za bod, ale výkon moc dobrý nebyl, chtěli jsme tři body. Soupeř potrestal naše chyby, naštěstí se pak ukázala síla našeho mužstva a vydřelo aspoň remízu. Ale opakuji, chtěli jsme tady získat víc,“ uvedl asistent Kladna Tomáš Procházka.

Branky: 68. Moravec, 73. Kolářský vlastní – 86. Šnobl, 90. Javorek. Poločas: 0:0.

Český Brod: Fülöp – Poběrežský, Kejha, Kadlec, Carda – Moravec, Václavík, Vokáč (84. Palečko), Štětina (67. Novák), Sklenička – Kalaš (67. Ceccarelli).

Kladno: Cimrman – Borák, Kolářský (67. Šnobl), Pechr, Růžička (67. Ježdík) – Pihrt (67. Dostál), Balšánek, Holub, Šíma – Procházka (67. Kafka) – Javorek.


Načítám tabulku ...