Dobré vzpomínky ale na tuto sezonu neměl. „Ano, podzim nám tehdy vůbec nevyšel. Skončili jsme na úplném dně. Ovšem zimní posily nám pomohly k skvělému jaru. Neměli jsme konkurenci a skončili nakonec na sedmém místě,“ vzpomíná vedoucí týmu Jan Křen, aby dodal. „Něco podobného nesmíme v nadcházejícím ročníku dopustit,“ varuje.

Do nové sezony Český Brod už nenastoupí pod vedením rodinného dua trenérů Šmejkalů. Jejich pozici u A-týmu převzali jako hlavní trenér Jiří Kafka, který po třech letech dobře odvedené práce v Ostré přijal nabídku prezidenta SK Luboše Holého s tím, že asistenta mu bude minimálně v podzimní části dělat českobrodský rodák Tomáš Liga. Ten poslední tři roky strávil trénováním mládežnických oddílů v Mexiku.

V průběhu letní pauzy doznal kádr SK změn. Skončili brankář Michal Polomský (Motorlet), Tomáš Slicho (hledá angažmá), Vojtěch Marek (Lázně Bělohrad) a Marek Smola (přesunul se do B-týmu). Naopak přišli brankář Roman Přibyl (Slavia), stoper Jakub Pěnkava (Úvaly), do zálohy František Franc (Havlíčkův Brod) a Marek Ramšák (Sokoleč) a do útoku Lukáš Vít z Úval. Případné další posily jsou ještě v jednání. 

Podzimní část zahájí Český Brod v sobotu doma. Od 17 hodin hostí Trutnov.

(Mojmír Strachota ml.)