Dlouhé minuty se od začátku zápasu čekalo na výraznější ohrožení jedné či druhé branky. A když přišlo, hned padl gól. Prvním skórujícím byl domácí Foungala, který se po půl hodině hry nejlépe zorientoval ve vápně soupeře a otevřel skóre.

Zanedlouho mohl domácí stoper opět zvednout ruce nad hlavu. Po Farkašově centru z levé strany dokázal Foungala dostat míč za záda lounského brankáře.

Po první půli to vypadalo na snadné vítězství, poločasové vedení o dva góly. Jenomže chvíli po změně stran vyrobil hrubku domácí brankář Fülöp, kterému po rohu hostí vypadl míč z rukavic a dostal tak Louny zpátky do hry.

Naštěstí pro domácí přišel za chvíli rychlý protiútok, Fikejz se ve vápně zbavil obránců a z otočky mířil přesně.

„Poté se hra převalovala ze strany na stranu a okolo 70. minuty měli hosté celkem slušný tlak, naštěstí jsme ho přežili,“ podotkl vedoucí mužstva Jan Křen.

Následně šel Václavík sám na brankáře a přestože byl tísněn obránci, dokázal vystřelit, radost mu však překazil brankář hostí, který jeho pokus reflexivně vyrazil.

Další velké šance na zvýšení měli Sklenička a Dudla, brankář hostí ale opět svůj tým podržel.

A tak se nakonec Český Brod musel o výhru strachovat až do konce, protože v 88. minutě se odpoutal od obránců Ademuwagun a ještě zdramatizoval závěr zápasu.

„Vítězství jsme nakonec uhájili a hodně důležité tři body zůstaly doma,“ oddechl si Jan Křen.

Branky: 29. a 32. Foungala, 56. Fikejz – 52. vlastní Fülöp, 88. Ademuwagun. Poločas: 2:0.

Český Brod: Fülöp – Novák(84. Šimek), Foungala, Kejha, Václavík (84. Plucha) – Moravec, Skořepa, Ketner (73. Palečko), Farkaš, Lohoyda (63. Sklenička) – Fikejz (73. Dudla).


Načítám tabulku ...