„Po celý zápas jsme hráli s velkou chutí, což se nakonec projevilo i na výsledném skóre,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen. V prvních deseti minutách domácí na soupeře vlítli, místy měli až drtivý tlak, gólově se však nedokázali prosadit. Nakonec byli rádi, že neinkasovali jako první. Po ojedinělé akci hostů vytáhl naštěstí brankář Fülöp nebezpečnou střelu nad břevno. V závěru poločasu už přišel brankostroj Českého Brodu. Během pěti minut zasadil soupeři tři údery.

Nejprve Novák z vlastní poloviny utekl obráncům, dal míč pod sebe a Václavík se nemýlil. Vzápětí se ve vápně hostů prosadil nadvakrát Farkaš. A dvě minuty před přestávkou předvedli domácí další povedenou akci. Na tři přihrávky se dostali z vlastní poloviny a na konci byl Lohoyda.

Z fotbalového utkání krajského přeboru Velim - Poříčany (3:1)
OBRAZEM: Velim přehrála Poříčany, derby nabídlo čtyři branky

„Soupeř nás jednoznačně předčil bojovností a rychlostí. Byl dřív na balónu, agresivnější. Od začátku na nás vyvíjel tlak. Přestáli jsme ho. Potom jsme měli gólovou šanci Martinem Turkem, kterou gólman skvěle chytil. Následně jsme z protiútoku dostali vedoucí branku, vzápětí 2:0, ihned pak 3:0 a bylo zápasu,“ řekl asistent trenéra Nespek Petr Králíček. „Kdybychom byli jako v boxu, tak do hřiště hodíme ručník a jedeme domu k dalšímu zápasu. Ve fotbale se ale utkání musí dohrát. Nesmíme se z toho položit a jít dál,“ doplnil vzápětí.

Proti lehce odevzdanému soupeři se na začátku druhé půle trefil opět Farkaš, který rybičkou dokázal vrátit do sítě předchozí střelu Fikejze do břevna. Po hodině hry se o slovo přihlásily i Nespeky, opět ale narazily na připraveného gólmana Fülöpa, který zneškodnil pokus hostujícího hráče z bezprostřední blízkosti. O chvíli později bylo ve vápně domácích opět rušno. Svěřence Zdeňka Šmejkala ale zachránil Kadlec, který po hlavičce soupeře vykopával míč z brankové čáry.

Z hokejového utkání Chance ligy Kolín - Jihlava
Skořepova trefa byla rozhodující. Kozlové porazili rezervu Pardubic

Závěr už opět patřil hráčům z Kutilky. Nejprve se za hlavu chytal Ketner, který z pěti metrů trestuhodně přestřelil. Zanedlouho přidal pátý gól svého týmu Vlček, který využil nedorozumění brankáře s obranou. Na výhře Českého Brodu se podíleli dva nováčci – stoper Foungala a ofenzivně laděný Ketner.

„Prvně jmenovaný je Francouz, který naposledy hrál v Horkách, ale poslední půl rok byl doma ve Francii. Nyní se vrátil do Čech a hraje za nás. Vypadá fotbalově velmi dobře, navíc má dva metry, takže na stopera se docela hodí. Ketner k nám přišel z dorostu Bohemians,“ objasnil Jan Křen.

Branky: 38. Václavík, 39. a 49. Farkaš, 43. Lohoyda, 88. Vlček. Poločas: 3:0.

Český Brod: Fülöp – Kadlec, Foungala, Skořepa, Moravec (76. Vlček) – Václavík, Kejha, Farkaš (71. Štětina), Lohoyda (76. Ketner) – Fikejz (71. Šimek), Novák (60. Sklenička).

Z fotbalového utkání ČFL skupiny B  Kolín - Přepeře (6:1)
Trenér Boev prožil skvělou premiéru. Kolín rozstřílel Přepeře

Načítám tabulku ...