Domácí, jako jistý postupující do ČFL, pojali zápas jako oslavu právě toho postupu „bezstarostně“. Nicméně ve 13. minutě nebyl domácím uznán gól po zahrání rohu pro ofsajd. Od dvacáté minuty byl Brod aktivnější a místy i lepší. Ve 21. minutě pálil Minarčin z hranice vápna, ale brankáře nepřekonal.

Zanedlouho se už hosté dočkali. Fikejz z levé strany milimetrovou přihrávkou našel na malém vápně Nováka a ten se nemýlil.

Šanci měli i domácí, Brod podržel brankář Fülöp, který vytlačil nepříjemnou křížnou střelu z pravé strany na roh. Těsně před odchodem do kabin přidali jeho spoluhráči pojistku. Brankář Lípy vyrazil střelu Lohoydy před sebe a Minarčin byl na správném místě – 0:2.

Bohužel pro hosty se ve druhé půli domácím povedl dokonalý obrat. V 50. minutě z nenápadné akce snížil Nosek. Vzápětí mohl Brodu vrátit dvoubrankové vedení Jakub Moravec, jenomže z malého vápna trestuhodně mířil těsně vedle. O chvíli později přišel zákonitě trest. Po centru zleva se na zadní tyč hlavou prosadil Šimon. Bylo srovnáno.

Vedení mohl hostům vrátit Lohoyda, jeho lob přes brankáře mířil za brankovou čáru, těsně před ní však zasáhl domácí hráč. O osudu utkání se rozhodlo dvě minuty před koncem. Přišla identická situace jako při druhé brance domácích a Halbich zpečetil výhru lídra soutěže.

„Hlavní rozhodčí okamžitě odpískal konec a v České Lípě propukly bujaré oslavy,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Branky: 50. Nosek, 59. Šimon, 88. Halbich – 34. Novák, 44. Minarčin. Poločas: 0:2.

Český Brod: Fülöp – Kadlec, Carda, Václavík, Sklenička (62. Palečko) – Novák, Kejha, Minarčin, Lohoyda – Fikejz (46. J. Moravec, 86. Hrdinka), A. Moravec.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...