„Nevystřelili jsme ani jednou na bránu, proto jsme nemohli pomýšlet na výhru.,“ konstatoval vedoucí mužstva Jan Křen.

Z fotbalového utkání I.B třídy Pečky - Liblice
Liblice klíčový zápas nezvládla. Rozhodl gól, který trenér nikdy nepochopí

Do desáté minuty byl Český Brod poměrně aktivní. Nicméně v době, kdy byl za lajnou ošetřován Václavík za lajnou, vyrazil brankář Lapko nebezpečnou střelu k rohovému praporku, přišel centr a nikým nehlídaný Dolechek hlavou otevřel skóre.

Zanedlouho zahrávali domácí trestný kop z pravé strany. Ve skrumáži na malém vápně se nejlépe orientoval Novický a poslal míč do sítě.

„V dalším průběhu byli domácí lepší, ale ani jeden tým si šanci již nepřipravil,“ podotkl Křen.

Ve druhé půli byli domácí lepší a nebezpečnější. Hosty od větší pohromy zachránil gólman Lapko, který dlouho držel naděje na bodový zisk. Ty zhasly čtyři minuty před koncem po dalším trestném kopu, kdy se míč z levé strany dostal na malé vápno k Prokopovi, který pečetil na konečných 3:0.

„Byla to naprosto zasloužená výhra domácích,“ uznal Jan Křen.

Branky: 12. Dolechek, 17. Novický, 86. Prokop. Poločas: 2:0.

Český Brod: Lapko – Čičatka (75. Palečko), Kejha, Nekolný, Carda – Ceccarelli (68. Obermajer), Kocourek (75. Honc), Václavík, Kubiš, Sklenička (84. Kramář) – Moravec.

Bývalý basketbalista Jiří Zídek starší (na snímku z 2. února 2019).