Český Brod – Březová 2:2

Český Brod se pomalu stává remízovým králem. Ve čtvrtém utkání v řadě bral pouze bod. Hosté ze západu Čech se ukázali jako houževnatý soupeř a domácím nedali nic zadarmo. Dvacet minut prvního poločasu byli hosté lepší, měli minimálně dvě šance ke skórování. Záložní řada Brodu nepracovala tak, jak by si trenér Zdeněk Šmejkal představoval a balony spíše přelétávaly nahoru - dolů. Ve 29. minutě přišla sporná situace, kdy brankář hostí před dotírajícím Moravcem hrál rukama mimo vápno, místo červené dostal pouze kartu žlutou. Následoval desetiminutový tlak domácích, který před přestávkou vyšuměl.

O poločase vyšlo trenérovi střídání, kdy poslal do hry Ketnera a ten se ve 47. minutě po vykombinování před vápnem z jedenácti metrů trefil k pravé tyči. V 54. minutě vyrovnali hosté také po kombinaci ve vápně, kdy se prosadil Bílek.

V 58. minutě Carda zatáhl z levé strany, dal centr na malé vápno a Moravec měl snadnou pozici – 2:1. V 70. minutě prostřelil Hudec z hranice vápna domácího brankáře a bylo opět vyrovnáno. „Bohužel i proto, že před vyrovnávacím gólem jsme měli dvě tutovky na zvýšení náskoku,“ litoval vedoucí českobrodského mužstva Jan Křen.

V 83. minutě hráč hostí podklouzl na půlce hřiště, přišel o míč a poté šel Ketner sám na brankáře, ale špatně situaci vyřešil a branka z toho nebyla. Stínem utkání bylo, že onen podklouznuvší hráč si přivodil zranění kolena a musela přijet záchranka s odvozem na vyšetření do kolínské nemocnice.

V závěru měli domácí tlak, mysleli na tři body, ale již bez efektu.

„Nakonec je to remíza spravedlivá. Březová chtěla hrát fotbal, u nás se opakuje ztráta koncentrace po vstřeleném gólu. Vypracovali jsme si některé další šance, ale ty měl i soupeř,“ podotkl kouč Českého Brodu Zdeněk Šmejkal.

Branky: 47. Ketner, 58. Moravec – 54. Bílek, 70. Hudec. Poločas: 0:0.

Český Brod: Fülöp – Farkaš, Horálek, Skořepa, Carda, Lohoyda, Kadlec (65. Plucha), Václavík, Kejha, Moravec, Vokáč (46. Ketner).