„Výhra se ovšem nerodila vůbec lehce. Přijel výborný soupeř, který po právu přezimuje na čele tabulky,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Od začátku se hra přelévala ze strany na stranu bez výraznějšího ohrožení branek. Ve 20. minutě hosté zahrávali dva rohy po sobě, kdy byli blízko gólu. Přišla ovšem 38. minuta a první radost domácích. Ceccareli z trestného kopu z pravé strany nacentroval na zadní tyč a Krčmář si vstřelil vlastní gól.

V závěru prvního poločasu vyvinula Česká Lípa velký tlak, ovšem bez gólového efektu.

Druhá půle byla obrazem té první. Hosté se hodně tlačili dopředu, domácí obrana se ale tentokrát vyvarovala chyb z několika posledních zápasů. Kromě jedné. V 60. minutě po rohu soupeře létal míč po malém vápně domácích. Bylo tam několik dorážek, nastřelené břevno, až se nakonec prosadil hlavou Dvořák.

Hráči Českého Brodu byli chvíli vyrovnáním zaskočeni, byli to nakonec oni, kdo se radoval z výhry. Šest minut před koncem zahrával Minarčin trestný kop z pravé strany a na vzdálenější tyči se hlavou prosadil Novák.

V závěru, kdy pro mlhu nebylo takřka vidět na protější stranu hřiště, přišla velká snaha hostí o vyrovnání. Brankář Přibyl několikrát svoje mužstvo podržel. Brod tak díky němu získal tři body.

„Remíza by asi byla spravedlivější. My byli šťastnější,“ přiznal Jan Křen.

Branky: 38. Krčmář vlastní, 84. Novák – 60. Dvořák. Poločas: 1:0.

Český Brod: Přibyl – Poběrežský, Kejha, Václavík, Carda – Ceccarelli, Sklenička (63. Novák), Palečko (82. Kadlec), Moravec – Fikejz (76. Minarčin), Kalaš (63. Vokáč).


Načítám tabulku ...