Český Brod - Horky nad Jizerou 4:1

Jeho prognózy začal naplňovat už ve 14. minutě kapitán Hrdlička, který po faulu Boruty na Makovského ve vápně nedal ze značky pokutového kopu šanci gólmanovi Michňovi.

Po přestávce mohli Českobrodští vedení navýšit, svou tutovku ale neproměnili, a opět došlo na ono známé “nedáš - dostaneš“. Hned z protiútoku z dobrých 20 metrů vymetl levou šibenici Drápelovy branky pro změnu hostující kapitán Smetana.

A hosté se mohli dokonce radovat z vedení. To by ale střídající Zikmunda nesměl po hodině hry pálit z malého vápna jen nad.

A když se krátce na to nepodařilo tentokrát trestat Michálkem, podařilo se to v 76. minutě Fikejzovi, který se z malého vápna nemýlil. K němu se k radosti domácích fandů ještě v krátkém sledu přidali v hlavičkující Hrdlička a za dvě minuty stanovil konečný účet zápasu dorážkou z brankové čáry Suk.

„V prvním poločase jsme působili dost vlažným dojmem. Ten druhý byl nepatrně lepší, ale když už jsme se do zakončení dostali, s výjimkou parádní Smetanovy trefy v jeho úvodu, naložili s ním mizerně. Navíc domácí měli větší hlad po vítězství a zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil zápas hostující trenér Zdeněk Doležal.

„Po celé utkání jsme byli lepší a tři body po právu zůstávají doma. Když se vede, kluci si začnou víc věřit, ale než se do toho vedení dostaneme, musí se bojovat, hrát pro tým, což nebyl případ předchozích střetnutí,“ konstatoval trenér Českého Brodu Jiří Kafka.

„Fotbal je kolektivní sport, nemám to ve zvyku, ale za výkon zaslouží pochvalu náš středopolař Michálek. Jeho i celého celku super výkon,“ přidal své dojmy šéf domácího SK Luboš Holý.

Branky: 15. z PK a 80. Hrdlička, 76. Fikejz, 82. Suk - 48. Smetana. Poločas: 1:0.
Český Brod: Drápela - Carda (60. Moravec), Hrdlička, Pěnkava, Franc - Skořepa - Suk (88. Novák), Michálek, Jakab (86. Nekolný), Makovský (81. Hanzl), Fikejz (84. Šťastný).

(Mojmír Strachota)