A své ambice začali naplňovat hned od úvodního hvizdu, i když mohli v desáté minutě inkasovat, ale bravurním zákrokem je podržel brankář Přibyl.

V 18. minutě jim nebyla uznána branka kvůli ofsajdu, o čtvrt hodiny později z přímého kopu z dobrých 20 metrů zazvonil na břevno Michálek, aby je do zaslouženého vedení poslal v 36. po rohovém kopu pohotovou hlavičkou kapitán Hrdlička.

Po pěti odehraných minutách druhého poločasu mohl vedení pojistit Makovský, ale ve vyložené šanci na malém vápně netrefil, a tak se potvrdilo ono otřepané nedáš, dostaneš. Hned z protiútoku se z hranice šestnáctky levačkou nemýlil Zezula.

Českobrodští s odpovědí nečekali dlouho. V 59. dostal přesnou přihrávku do běhu Suk, vlétl do vápna a přesnou trefou na vzdálenější tyč nedal hostujícímu gólmanovi Šťastnému šanci – 2:1.

Sedm minut na to mohl českobrodské vedení pojistit Ramšák, ale z malého vápna trestuhodně přestřelil.

Tentokrát ale Turnov netrestal, naopak hned z dalšího útoku Makovský ve vápně prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:1.

A aby toho pro hostující celek nebylo málo, tak si v 87. došel ve vápně ukázkově pro faul střídající Jindřich a z penalty na 4:1 zvýšil Hrdlička.

Střídání se novému domácímu trenérovi Jiřímu Kafkovi opravdu povedlo, protože po samostatném úprku z poloviny hřiště udělal tečku za střetnutím rovněž střídající Gajdasz.

Český Brod premiéru zvládl na jedničku. Vyhrál 5:1.

„Za stavu 1:1 jsem si myslel, že bychom s tím zápasem mohli ještě něco udělat, ale opak byl pravdou. Měli jsme obrovské problémy s osobním presinkem, který domácí celek praktikoval celoplošně,” smutnil po zápase hostující kouč Miloš Dvořák.

„Spokojenost, protože letní příprava neproběhla úplně podle představ. Ačkoliv máme zraněné klíčové obránce Cardu s Moravcem, na jejich místa naskočili mladíci Hanzl, Pěnkava a Skořepa (všichni roč. 1997 – pozn. red.) a až na jednu chybu, po které padl gól, odehráli utkání s přehledem. Teď se musíme připravit na zápas s pardubickou rezervou, která nastoupí posílená o některé hráče z áčka,” uvedl domácí trenér Jiří Kafka.

A jak střetnutí viděl šéf českobrodského SK Luboš Holý: „I přes oslabení o zkušené hráče předvedli kluci vynikající výkon, hlavně v druhém poločase. Zatrnulo mě akorát v úvodu zápasu, kdy mohl jít soupeř do vedení, ale tomu dobrým zákrokem zabránil náš brankář.”

Branky: 36. a 87. z PK Hrdlička, 59. Suk, 65. Makovský, 90. Gajdasz – 51. Zezula. Poločas: 1:0.
Český Brod: Přibyl – Hanzl, Pěnkava, Hrdlička, Skořepa – Franc (90. Nekolný), Ramšák (73. Gajdasz), Medek (13. Michálek), Suk, Makovský (81. Jindřich) – Fikejz (87. Vít).(Mojmír Strachota ml.)