Oslavy to byly parádní. Navíc výhra 4:0.

Hned v prvním poločase se hosté nestačili divit, jak to tam domácím padá. Gólový účet načal kapitán Hrdlička z pokutového kopu, nařízený sudím Kvítkem za faul Hanče na Fikejze.

Další zásahy pak přidal Makovský a hosté v tu chvíli byli zralí na ručník.

Druhý poločas mohl být obrazem toho prvního, ale to by si Suk musel dvakrát lépe vyladit kopačky, protože ve slibných šancích pálil jen nad, stejně jako Fikejz.

To, co se nepovedlo jim, napravil žolík Hanzl, který hned první kontakt s míčem proměnil v gólovou tečku za utkáním.

„Zápas jsme si prohráli už v jeho úvodu, a když v rozpětí několika minut prohráváte 0:3, těžko se s tím dá něco dělat. Domácí nás navíc přehráli agresivitou a důrazem a proto naprosto zaslouženě vyhráli,“ vysekl poklonu oslavencům hostující kouč Petr Myška.

„Fanouškům a bývalým hráčům jsme v tento slavnostní den svou předvedenou hrou určitě udělali radost,“ hodnotil domácí kouč Jiří Kafka.

„Jen mně mrzí, že střetnutí odnesli tři hráči zraněním. Myslím si, že i přesto jsme mohli vyhrát větším rozdílem, ale buďme skromní, 4:0 je výborný výsledek,“ dodal.

„V naší momentální situaci je pro nás každý zápas a soupeř náročný, máme co dotahovat. Chtěli jsme navázat na výkon z minulého kola a jsem strašně rád, že se to v den našich kulatých narozenin podařilo. A teď jdeme slavit,“ zhodnotil s úsměvem tříbodový zisk šéf českobrodského SK Luboš Holý.

Branky: 13., 22. Makovský, 11. Hrdlička z PK, 80. Hanzl. Poločas: 3:0.
Český Brod: Drápela - Carda, Hrdlička (46. Nekolný), Pěnkava, Franc (65. Moravec) - Skořepa (67. Šťastný), Suk, Michálek, Jakab, Makovský (79. Hanzl) - Fikejz (84. Ramšák).

(Mojmír Strachota)