„Soupeř byl nejen o tu branku lepší, ale kraloval takřka i ve všech herních činnostech. Zaslouženě si odvezl tři body,“ přiznal vedoucí mužstva Jan Křen.

Od začátku to byl oboustranně bojovný fotbal s mírnou převahou Českého Brodu, ovšem bez náznaku šance na jedné či druhé straně.

Jako první se do velkého ohrožení branky dostali hosté. Útočník Meteoru naštěstí pro domácí z deseti metrů přestřelil.

Jak se má správně s nabídnutou příležitostí naložit, ukázal Brod ve 33. minutě. Po centru z pravé strany se hlavou ve vápně prosadil Foungala.

Zanedlouho se podobná situace opakovala, Foungala ale tentokrát mířil hlavou trestuhodně vedle.

To se pro další vývoj ukázalo jako klíčové. Místo toho, aby Brod vedl o dva góly, přišla ztráta míče u půlící čáry, přečíslení a Derkach vyrovnal.

Druhý poločas byl hodně podobný tomu prvnímu. Na začátku se nic podstatného nedělo. Trochu vzruchu přišlo až po hodině hry, a opět v tom měl prsty Foungala, ani tentokrát však brankáře hostů nepřekonal. Svůj pokus namířil přímo do něj.

Zákonitě přišel trest. Po rychlém protiútoku hostů se podruhé v utkání prosadil Derkach a jeho tým mohl slavit tři body za těsné vítězství 2:1.

Branky: 33. Foungala – 40. a 69. Derkach. Poločas: 1:1.

Český Brod: Fülöp – Novák, Foungala, Skořepa (46. Šimek), Václavík – Sklenička (58. Ketner), Farkaš, Kejha (75. Vlček), Moravec, Lohoyda (82. Dudla) – Fikejz (82. Plucha).