„Nyní se nám daří nejenom výsledkově, ale i herně. Dnes tam bylo zase moře šancí, které jsme mohli vyřešit líp, a výsledek by byl pro nás ještě lepší. Ale buďme rádi za tři body. Musíme být skromní a pokorní. Divákům se podle mě musel zápas líbit,“ uvedl trenér Petr Pavlík.

Zápas byl opravdu nadstandardní. Sedm branek, spousta šancí.

Skóre mohl otevřít v úvodu Vácha, jeho povedenou ránu z dvaceti metrů ale zastavilo břevno. Soupeř byl produktivnější. Svoji první možnost využil, trefil se Linka.

Kolín zanedlouho vyrovnal. Pomohla mu k tomu hrubka hostující obrany. Špatnou malou domů vystihl Vondráček.

Duel dvou celků z horních pater tabulky divizní skupiny C se rozhodl po změně stran. Jako první se krásnou trefou z vápna prezentoval Šedivý. Následně domácí předvedli pěknou kombinaci, na jejímž konci byla dvojice Vácha – Bareš. Prvně jmenovaný přesně nahrál na vytáhlého spoluhráče, který už jenom slízl smetanu. Poté hostující hráči zahráli špatně ofsajd systém, čehož zkušeně využil Veselý.

V závěru pro změnu špatné koncentrace kolínských hráčů využil Barcuch. Poslední slovo ale patřilo domácím, zejména náhradnímu brankáři Kafkovi. Ten na hřiště naskočil v 86. minutě a o chvíli později se radoval ze vstřeleného gólu. Dostal do úzkých brankáře Štětkáře, který dotírajícího Kafku nastřelil, míč se následně dokutálel až za brankovou čáru.

„Je to náš nový útočník a takový žolík,“ řekl s úsměvem Petr Pavlík.

„Fanda je brankář, který umí výborně hrát nohama, proto jsme se rozhodli, že když nebude chytat a bude k tomu vhodná příležitost, pošleme ho v závěru na hrot. Za důvěru se odvděčil gólem. Využil brankářského instinktu a věděl, kam to bude brankář soupeře hrát,“ podotkl Pavlík.

Kolín doma vyhrál třetí utkání v řadě a ukázal, že patří mezi nejlepší týmy soutěže.

„Jsem rád, že plníme to, co jsme si předsevzali. Dál ale musíme pracovat v tomto nastoleném trendu. Hlavně zkvalitnit zápasy doma, protože venku hrajeme celoročně dobře,“ dodal Petr Pavlík.

Branky: 30. Vondráček, 56. Šedivý, 62. Bareš, 75. Veselý, 90. Kafka - 23. Linka, 88. Barcuch. Poločas: 1:1.

Kolín: Drápela – Škoda, Biško, Štancl, Němeček – Vebr – Vácha (76. Rosendorf), Šindelář (82. Skuhravý), Vondráček, Šedivý (86. Kafka) – Bareš (67. Veselý).