„Výsledek 9:0 není běžný a dát za dva zápasy devatenáct gólů, to je unikát. Jsme rádi, že nám to tam v poslední době padá. Snad v podobných výkonech budeme pokračovat,“ uvedl trenér Kolína Petr Pavlík.

Druhé regionální derby bylo hodně podobné tomu prvnímu. Hráči Kolína se fotbalem bavili, předvedli spoustu nádherných kombinačních akcí, z mnoha šancí se prosadili devětkrát.

Hvězdou zápasu se stal Jiří Sodoma, který se trefil třikrát, stejně jako Adam Čapek proti Kutné Hoře. „Jsou to další peníze do společné kasy,“ mnul si ruce Pavlík.

Sodoma zavzpomínal na zlaté časy, které strávil v mládežnických kategoriích v pražské Slavii. Byl postrachem. Kromě tří branek nastřelil ještě tyč a břevno. To se po jeho ráně klepe možná ještě teď.

Domácímu trenérovi se podařilo i střídání. Dva hráči z lavičky mířili do černého. A oběma stačilo pár okamžiků. Koděrovi dvě minuty, Vojtovi osmnáct. Třetímu náhradníkovi chybělo pár centimetrů, po Veselého ráně zazvonila tyč.

Domácí absolutně kralovali, byli pány na hřišti. Hosté zaútočili jen sporadicky a nakonec vyšli střelecky naprázdno. Za celý zápas se dostali do dvou dobrých střeleckých pozic. Dva pokusy Nepovíma zneškodnil brankář Kubát.

„Byla to kočka s myší,“ všiml si rozdílu ve hře sportovní fanoušek Milan Škarka.

„Výsledek hovoří za vše. I když byl poločas 4:0, tak jsem klukům musel něco říct, protože jsme ve hře měli hluché místo a po dvou brzkých brankář jsme se trošku ukolébali. Ale s celkovým výsledkem a třemi body jsem spokojený. Musíme ale dál zůstat pokorní,“ podotkl Petr Pavlík.

„Prohrávat po třech minutách se soupeřem, jako je Kolín, to je po zápase,“ měl po utkání jasno jeden z nymburských trenérů Lukáš Vlk.

„Na zápas jsme se všichni připravovali, věděli jsme o způsobu hry Kolína, ale přesto jsme se položili už na začátku. My pak nemáme takovou kvalitu, jako má Kolín,“ přiznal kouč Polabanu.

Branky: 2. Bareš, 4. Škoda, 37. Šlehofer, 42., 58. a 70. Sodoma, 53. Vondráček, 78. Koděra, 80. Vojta. Poločas: 4:0.
Kolín: Kubát – Soběslav, Šlehofer, Škoda – A. Čapek (62. Hudec), Vondráček, P. Čapek (76. Šindelář), Milec, Vácha (62. Veselý) – Sodoma (76. Koděra), Bareš (62. Vojta).
Nymburk: Plaček – Mejzr (46. Drobný), Svoboda, Daněk, Herčík (70. T. Dudla) – Novotný, Kotek, Škarecký (76. Krušinský), Hobík (46. Dovhaniuk), Nepovím – M. Dudla.


Načítám tabulku …