„Výhra se nerodila lehce, jak by tomu napovídal konečný výsledek. Soupeř byl houževnatý a dělal nám problémy,“ přiznal vedoucí mužstva Jan Křen.

Přesto se již po osmi minutách hry dostali domácí do vedení. Jakub Moravec poslal centr z pravé strany na malé vápno, kde se prosadil Novák.

Střelec úvodní trefy zanedlouho mohl opět skórovat, ale nestalo se, protože brankář hostů jeho střelu do šibenice z hranice vápna se štěstím vytáhl.

„Přes další naši mírnou převahu byla hra spíš neurovnaná bez šancí na obou stranách,“ podotkl Křen.

Po změně stran měli hosté stoprocentní tutovku, brankář Fülöp se ale proti střele soupeře z osmi metrů a následné dorážce vyznamenal.

V 68. minutě agilně hrající Novák našel centrem ve vápně Aleše Moravce, ale ten byl příliš blízko brankáři, který jeho pokus kryl.

Od té doby houževnatý soupeř přebral iniciativu a domácí se začali bát o výsledek. To trvalo pouhých deset minut a pak přišel velký tlak domácích.

Nejprve Lohoyda z malého vápna hlavou brankáře nepřekonal, o chvíli později Kalaš z vápna trefil jen břevno a zanedlouho po skrumáži ve vápně Chebu nedokázali domácí hráči snad ani na pátý pokus dostat míč do branky.

Uklidnění přišlo v 86. minutě, kdy Novák prošel z pravé strany do vápna a nadýchal míč na nabíhajícího Palečka, který se nemýlil. V závěru byl Novák ve vápně faulován a Palečko z pokutového kopu pojistil vítězství Brodu.

Branky: 8. Novák, 86. a 90. z PK Palečko. Poločas: 1:0.

Český Brod: Fülöp – A. Moravec, Kadlec, Kejha, Štětina (45. Carda) – Václavík, Novák, Minarčin, Vokáč (64. Palečko), Lohoyda (85. Sklenička) – J. Moravec (64. Kalaš).


Načítám tabulku ...