Cesta k vítězství se však nerodila jednoduše. Prvotní iniciativy se ujali hosté. Už v páté minutě musel zasahovat domácí brankář Přibyl proti razantní střele Khrolenoka.

Kolín se dostával do hry postupně, nebezpečný ale nebyl.

„Chtěli jsme hrát náš systém, ale v prvním poločase se nám to vůbec nedařilo,“ řekl kapitán Kolína Jiří Vondráček.

Zápy byly aktivnější, ale také bez efektu.

„Kdybychom proměnili nějakou šanci, asi by se to odvíjelo jinak. Zaměřili bychom se víc na naši defenzivní sílu,“ uvedl univerzál Záp a bývalý hráč Kolína Martin Jelínek.

Druhý poločas obrátil role na hřišti. „Museli jsme si říct, jak to změnit, a hlavně zvýšit nasazení,“ podotkl Vondráček.

To se podařilo. Po druhém rohovém kopu se k zakončení dostal právě domácí kapitán, který se parádně zorientoval ve vápně a zakončil do prázdné brány.

Autor vítězné trefy mohl v závěru přidat pojistku z trestného kopu, jeho dobrý pokus k tyči ale gólman Měsíček vyrazil.

První nulu v novém působišti si připsal brankář Přibyl, který se kromě zákroku v první půli blýskl dvakrát i ve druhé pětačtyřicetiminutovce.

„Příba to pochytal skvěle,“ uznal Vondráček.

Kolín tak doslova ubojoval tři body.

„Troufám si říct, že za druhý poločas to bylo zasloužené vítězství,“ dodal Jiří Vondráček.

„Těšil jsem se a myslel jsem, že to dopadne líp a s každým se tady pobavím. Takhle je to pro mě takové kyselé,“ řekl sedmatřicetiletý Jelínek.

„Kolínu přeju. Je dobře, že je ve třetí lize, kam patří,“ uzavřel.

Branka: 50. Vondráček. Poločas: 1:0.

SK Sparta Kolín: Přibyl – Hakl, Neuberg, Routek, Štancl – Breda (72. Šnajdr), Vondráček, Čapek (83. O. Sodoma), Valenta (83. Soběslav) – J. Sodoma (90. Snížek), Veselý.

(Tomáš Šulc)


Načítám tabulku ...