„Podle výsledku to byl skvělý zápas. Lepší vstup jsem si ani nemohl přát a mám z toho dobrý pocit,“ rozplýval se po utkání spokojený kouč Vasil Boev.

Neuběhla ani půl hodina hry a Kolín už vedl o tři góly. Již ve druhé minutě mu dal klid na kopačky Vondráček, který na vápně vyškolil obránce a levačkou poslal míč přesně k tyči. Zanedlouho se kapitán přeškolil v nahrávače, po jehož pobídce se téměř do stejného místa trefil Veselý. Třetí gól byl ukázkový. Breda na vápně narazil míč Šnajdrovi, který ho potáhl k brankové čáře, následně počkal, až si hráč s číslem 8 naběhne před brankáře a poté mu ho milimetrově naservíroval, Bredovi už jenom stačilo nastavit nohu.

Zatímco Kolín byl v zakončení stoprocentní, Přepeře ve finální fázi dlouho hořely. Rozkovcův pokus z dálky vyrazil brankář Přibyl. Po brejku Marijanoviče domácímu brankáři pomohla tyč. Překonal ho až těsně před přestávkou hlavou agilní Martan.

„První poločas byl nahoru dolu. My měli šance, soupeř měl šance. Klidně to mohlo skončit 3:2 nebo 4:2. Měli jsme dobrou efektivitu, spadlo nám tam skoro všechno,“ potěšilo Boeva.

Jeho svěřenci se v první půli trefili do černého třikrát a stejnou porci přidali i po změně stran. Jestli poločasový výsledek dával hostům ještě nějakou naději, tak jim ji vzal střídající Novotný, který si po rohu Kolína vstřelil vlastní gól. Vzápětí mohl na druhé straně odpovědět Rozkovec, míč však po jeho pokusu tancoval po břevně.

Do ochozů přišlo v páteční podvečer 160 diváků a ti se do konce zápasu mohli radovat ještě dvakrát. Nejprve jim udělal radost Veselý, který po Vondráčkově vysunutí vyškolil brankáře Truksu brilantní stahovačkou. O chvíli později zakončil výpad Bredy střídající Sodoma, který první dotek s balonem proměnil v gól.

Parádní výkon, parádní výsledek, parádní premiéra trenéra. „Druhý poločas jsme změnili taktiku i rozestavení a zvládli jsme to dohrát velice dobře, takže jsem spokojený,“ dodal Vasil Boev.

Branky: 2. Vondráček, 11. a 78. Veselý, 28. Breda, 56. vlastní Novotný, 80. Sodoma – 43. Martan. Poločas: 3:1.

Kolín: Přibyl – Hakl, Neuberg, Soukup (87. Babeshko), Šnajdr – Štancl – Trýzna (79. Sodoma), Vondráček, Breda (87. Drobnyi), Čapek (69. Snížek) – Veselý (87. Kamyshanov).