„Jsem spokojený, výsledek hovoří za vše,“ uvedl trenér Petr Pavlík.

Hosté sice od úvodu ukázali, že nepřijeli pouze bránit a dost často vystrkovali růžky, jenomže domácí obrana je rychle otupila. Největší šanci měl Kolařík, jehož pohotové zakončení reflexivním zákrokem zneškodnil brankář Otáhal.

Z přípravného fotbalového utkání  Býchory - Kutná Hora
Chvalovský: Naše hra má stoupající tendenci. Doufám, že to bude vidět v mistráku

V té době ale už Kolín vedl o dvě branky. V první šanci ještě Pavel Čapek pro efektivním přistrčení patičkou od Sodomy gólmana Nejedlého nepřekonal, poté už to tam domácí hráčům začalo padat.

Jako první se v tísni prosadil Sodoma. Každý čekal oblouček přes gólmana, on však zvolil jiné řešení a střelou vedle padajícího Nejedlého skóroval.

Zanedlouho se připomněl Routek. Ukázal, že neumí pouze dobře bránit, ale také dobře střílet. Křížnou střelou roztleskal slušně zaplněné tribuny.

V první půli mohl přidat svůj druhý gól v zápase Sodoma, ale nepřidal. Jeho hlavička skončila na tyči.

Zdroj: Deník/Vladimír Malinovský

Brzy po změně stran si po rohu Pavla Čapka počíhal na zadní tyči Vondráček a bylo to 3:0.

Nejhezčí gól utkání viděli diváci v 57. minutě. Soupeř obléhal kolínskou svatyni, domácí obrana ale byla nedobytná. Na hranici vápna se míče zmocnil Vondráček, rychlým sprintem přeběhl téměř celé hřiště, míč posunul na Sodomu, ten Haklovi, který přes celé vápno poslal míč na nabíhajícího Pavla Čapka, který už jenom slízl smetanu. Akce jako z učebnice, která trvala pět vteřin.

Tereza Tvarůžková hájí barvy kolínské stáje. Není to tak dávno, co jednadvacetiletá závodnice zápolila také mezi lyžařkami
Kolínským bikerům se dařilo. V sobotu se jede závěrečný díl Českého poháru

V kolínském táboře bylo veselo. A veselo bylo i v dalších minutách. Svěřenci Petra Pavlíka neměli stále dost. Pátou branku přidal po rohu stoper Soběslav a gólový účet zpečetil Veselý, jehož ke skórování vyzval kolega z útoku Sodoma.

Zdroj: Deník/Vladimír Malinovský

„Možná je konečný výsledek k soupeři krutý v kontextu samotné hry, protože Most hrál aktivně a chtěl hrát fotbal. My si s tím ale poradili a byli hodně produktivní. Naše výhra je z tohoto pohledu zasloužená,“ dodal Petr Pavlík.

Vítěznou premiéru si v kolínském dresu odbyl Daniel Jaroš, který přišel do Kolína z Loko Vltavín.

Branky: 25. Sodoma, 33. Routek, 55. Vondráček, 58. P. Čapek, 72. Soběslav, 79. Veselý. Poločas: 2:0.

Kolín: Otáhal – Hakl, Routek, Neuberg (80. A. čapek), Soběslav, Šnajdr (62. Skořepa) – P. Čapek (84. Koděra), Vondráček, Milec (62. Mansfeld) – Sodoma, Veselý (80. Jaroš).


Načítám tabulku ...