„Dneska jsme se úplně zbláznili, protože to, co předváděla celá obrana, je nepochopitelný. V životě jsem to neviděl. Kluci si asi mysleli, že to půjde samo, ale nepůjde to nikdy samo. To si musí uvědomit,“ zlobil se trenér Kolína František Douděra.

Z hokejového utkání Chance ligy Kolín - Slavia Praha (2:5)
Hokejisté Kolína ve famózní atmosféře se Slavií neuspěli. A sezona pro ně končí

O osudu utkání bylo rozhodnuto již v jeho úvodu, kdy domácí předvedli řadu zkratů a soupeř se dostal pohodlně do tříbrankové výhody.

První gól Živanic vstřelil krásnou ranou do šibenice Nikodem. Zanedlouho střelec úvodní branky připravil míč jako na podnose pro Zvěřinu, který už jenom slízl smetanu. Poté Chocholatý přihrál před bránu Petrusovi, který sice musel do skluzu, ale i tak pohodlně skóroval. Pro Kolín začátek jako z hororu. A to ještě při dvou šancích hostů zasáhl dobře brankář Myška.

Po změně stran se čekalo, jestli Kolín zabere a ještě zápas zdramatizuje. Nezdramatizoval. Dlouho se nemohl proti kompaktní obraně soupeře prosadit. A když už se Veselý dostal do šance, nedokázal mířit přesně.

Jak se má správně naložit s nabídnutou šancí, ukázali hosté vzápětí. Soukup dával hlavou malou domů, jenomže slabě, čehož využil dotírající Nikodem, který následně našel před bránou volného Petruse.

Domácí se v závěru snažili alespoň o čestný úspěch. Nakonec se jim podařilo jednou skórovat. Po Veselého pokusu do tyče si odražený míč našel Jaroš. Ještě předtím mířil po rohu do břevna Rybička.

„Sice jsme prohráli, z čehož radost nemám, ale na druhou stranu se kluci odhalili a svlékli do naha. Nezbývá nám, než jít trénink od tréninku a pořádně pracovat,“ dodal František Douděra.

Branky: 8. Nikodem, 16. Zvěřina, 25. a 75. Petrus. Poločas: 0:3.

Kolín: Myška – Hakl, Soběslav (37. Soukup), Neuberg, Beránek – Milec – Snížek (46. Rybička), Vondráček, Čapek (73. Jaroš), Trýzna (46. Šnajdr) – Veselý (85. Pelyak).

Osmifinále Českého poháru BC Kolín - Brno (73:93).
Kolín jede do Brna přerušit černou sérii porážek