„Vítězství je zasloužené. Vypracovali jsme si víc šancí. S přístupem kluků jsem spokojený,“ uvedl trenér Petr Pavlík.

Poprvé se domácí hráči mohli radovat ve 13. minutě, kdy se Veselý elegantně zbavil obránce, předložil míč Jarošovi, kterému už stačilo nastavit pouze nohu.

Úplně stejná situace se opakovala po půl hodině hry, tentokrát ale Jaroš trefil brankáře. A to Kolín mrzelo, protože zanedlouho hosté vyrovnali. Kneifel vyřešil brejkovou situaci parádně, gólmana Přibyla přeloboval.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, dali jsme zaslouženě první branku, pak jsme měli druhou stoprocentní šanci, kterou jsme neproměnili. To bylo z naší strany v první půli vše. Nelíbila se mi hra ofenzivních hráčů dopředu, po zbytek poločasu jsme neudrželi balon vepředu. Dostali jsme se pod tlak hostů, z čehož pramenil vyrovnávací gól,“ podotkl Pavlík.

Ve druhé půli se Kolín do šancí moc nedostával, naopak to byl Chlumec, který mohl otočit vývoj na svojí stranu. Kolín však dvakrát podržel brankář Přibyl. Nejprve vyrazil hlavičku Krčála, který následně z dorážky mířil trestuhodně vedle, v 73. minutě na něj nevyzrál ani střídající Petráň.

Když už to vypadalo na penaltový rozstřel, podnikli domácí v závěru dva úspěšné útoky.

Čtyři minuty před koncem se míč po ose Štancl – Veselý dostal k Jiřímu Sodomovi, který prokázal instinkt zabijáka. V nastaveném čase diváci viděli asi nejhezčí akci zápasu. Balon putoval od jednoho hráče k druhému, až se dostal k Soběslavovi, který našel volného Veselého, ten ho předložil střídajícímu Slavíkovi, jenž zpečetil postup Kolína do další fáze pohárové soutěže.

„O přestávce jsme udělali nějaké změny a na hře to bylo znát. S druhou půlí jsem spokojený. Náš výkon jsme podtrhli v závěru, kdy jsme dali dva krásný góly,“ dodal Pavlík.

Na výhře Kolína se podíleli dva nováčci, oba pocházejí z Ukrajiny – Babeshko a Kamyshanov.

„Prvně jmenovaný přišel z Povltavské a je to rychlostní typ, který nám chyběl. Druhý je defenzivní středový hráč, který je takový živý. Přišel k nám z Opavy, kde hrál za dorost a poté divizi za chlapy. Oba jsou to mladí hráči, kteří zvýší konkurenci v mančaftu,“ objasnil Petr Pavlík.

Branky: 13. Jaroš, 86. J. Sodoma, 91. Slavík – 37. Kneifel. Poločas: 1:1.

Kolín: Přibyl – Hakl, Štancl, Trýzna (57. Kamyshanov) – Veselý, Vondráček (46. Soběslav), Breda, Snížek, Babeshko (77. Slavík) – O. Sodoma (46. J. Sodoma), Jaroš (46. Milec).