„Jednání rychlé nebylo, s vedením Velvar jsem se sešel několikrát. Bylo to pro mě těžké rozhodnutí protože v Kolíně, kde jsem působil od září, se udělal dobrý výsledek a s vedením Sparty jsme se dohodli na pokračování i na jaře. Pak přišla nabídka od Velvar, kdy jsem dostal čas na rozmyšlenou, který jsem využil,“ objasnil Vasil Boev.

„Samozřejmě to pro mě byla velká motivace trénovat kvalitní mužstvo, bojovat o čelo tabulky a vidina případné baráže o Fortuna národní ligu. Cílem je navázat na dobrý podzim a pokračovat v kolektivním duchu, který ve Velvarech funguje,“ dodal.

„Není to pro nás ideální situace, ale máme nějaký okruh kandidátů. Do prvního tréninku snad bude hráčům představený nový trenér. Když ne, povedu začátek přípravy já osobně,“ uvedl sportovní manažer Kolína Jaroslav Havrda.

„Trenér Vasil Boev měl u nás podepsanou smlouvu do konce listopadu s tím, že si pak vše vyhodnotíme a rozhodneme, co dál. Dohodli jsme se, že u nás bude pokračovat, ale dostal nabídku z Velvar,“ poznamenal předseda kolínského klubu Vladimír Zeman.

„Musím říct, že jsme předtím Vasila osobně neznal, ale za těch pár týdnů na mě udělal velmi dobrý dojem. Sedli jsme si, proto jsme mu nechtěli bránit. Chápeme ho, že má ambice,“ dodal Zeman.