Od úvodní rozehrávky byli hosté aktivnějším celkem. Ihned se hnali dopředu dlouhými balony, domácí defenziva však byla neoblomná.

Hostující honba za vstřelením úvodní branky neutichala. Domácí snahu poprvé prokázal Jiří Sodoma v šestnácté minutě. Jeho pokus na vzdálenější tyč ale zamířil mimo tři tyče benešovské branky.

Zdálo se, že se Kolín dostává do zápasu. Tři minuty na to ale hosté vydali další varování – Mareš z hranice vápna vyzkoušel lehkou střelou štěstí, jeho pokus pouze orazítkoval tyč.

Ve 26. minutě se zase blýskl Přibyl. Kubišovu střelu vytáhl pohotovým zákrokem a udržel nerozhodné skóre.

Domácí ohrozili Schummerovu svatyni ve 36. minutě, znovu bez efektu. A do útoku se okamžitě hnali hosté. Nejprve Kolínští útok zastavili, v následné skrumáži Tomek míč přece jen do brány prodral a otevřel skóre.

Dvě minuty na to hosté udeřili znovu. Štancl prvního hráče zastavil, míče se ujal Mareš a přízemní střelou propálil Přibyla.

„Největší problém byl určitě v pohybu, všude jsme byli pozdě, nic se nám nedařilo,“ přiznal kapitán Kolína Jiří Vondráček.

Sparťané svou aktivitu zvýšili ve druhém poločase.

„Chtěli jsme začít úplně jinak,“ podotkl kapitán Kolína.

Po pěti minutách byl blízko snížení Jiří Sodoma, ve skluzu ale balon poslal vysoko nad bránu. O sedm minut později byl znovu ve slibné příležitosti. Ve vápně obehrával brankáře i obránce, kterého dokázal položit na trávník, jeho střela ale zamířila pouze do boční sítě.

„Určitě by to mělo vliv na ráz zápasu, ale bylo by to nezasloužený,“ tvrdí Vondráček.

V dalších šancích vázla hlavně finální přihrávka. A tak se hra přesunula na druhou stranu. V 70. minutě se opět hnali do brejku hosté. Kulhavý udělal rychlou kličku a vystřelil na vzdálenější tyč, s odrazem od tyčky míč zaplul do sítě.

Čtyři minuty před koncem se v dobré pozici ocitl Ondřej Sodoma, pas od Valenty ale nedokázal zpracovat a brankář míč sebral.

„Musím říct, že Benešov vyhrál zcela zaslouženě. To nebyl rozdíl třídy, ale dvou,“ konstatoval Vondráček.

Kolínští fotbalisté tak po celkem dvaceti pěti domácích zápasech poznali v Borkách porážku.

Spravit chuť si mohou už ve středu. V dohrávce 22.kola hostí od 17.30 hodin na svém stadionu aktuálně dvanácté Přepeře.

„Doufám, že to na nás nepadne. Máme zkušený kádr, měli bychom se umět s tímto výbuchem vyrovnat a prezentovat se dál tak, jak jsme se doma prezentovali celou sezonu,“ uzavřel Jiří Vondráček.

Branky: 37. Tomek, 39. Mareš, 70. Kulhavý. Diváci: 160.

Kolín: Přibyl – Soukup, Štancl, Neuberg, Soběslav (58. Routek) – Hakl, Šnajdr (77. Snížek), Čapek, Veselý (58. Valenta) – Vondráček (77. Pelyak), J. Sodoma (77. O. Sodoma).

Benešov: Schummer – Vosáhlo, Filip, Kulhavý (87. Dušek), Sládek – Mareš, Tomek (82. Kacafírek), Vrňák (87. Vorel), Kubiš – Al Hammami (90+1. Stejskal), Krunert.

(Tomáš Šulc)


Načítám tabulku ...