V neděli po poledni se mraky rozestoupily, vysvitlo sluníčko. Ve 13.30 se rozezněly první tóny pochodu Sokolský den, který zahrála Městská hudba Františka Kmocha z Kolína pod vedením svého uměleckého vedoucího Miloslava Bulína.

Kmocháci doprovází sokoly již od svého založení roku 1872, proto nemohli chybět ani na té letošní slavnosti. Uvidíme - a hlavně uslyšíme - je i na samotném XVII. Všesokolském sletu v Praze během průvodu Prahou na Staroměstském náměstí.

V samotném závěru koncertu Městské hudby pak nastoupili vlajkonoši s prapory a zástupci cvičenců na plochu a Župní slet mohl být slavnostně zahájen.

Po zaznění české státní hymny a krátké zdravice od starosty Peček i župních náčelníků začalo samotné cvičení. Na ploše se postupně vystřídalo kolem 1000 cvičenců v 10 hromadných skladbách. Postupně vystoupily všechny věkové kategorie od nejmenších dětí s rodiči až po seniory ve skladbách Rocková symfonie, Čarodějky, Mravenci, Leporelo, Čmeláčci, Před kamerou, Sokolhraní, Jdi za štěstím, Fitness a na závěr ženy se skladbou Babí léto.

Klobouk dolů před všemi kdo cvičili. Navzdory rozmarnému počasí předvedli cvičenci početnému publiku všechny naplánované skladby. Odhodlání bylo větší než nepřízeň počasí a všichni (cvičící i diváci) si odpoledne opravdu užili.

Župní slet v Pečkách je za námi. Zmokli jsme, ale to nám nevadilo. Užili jsme si to. A organizátoři si zaslouží metál. Přes 1000 lidí ukočírovat na hřišti a zajistit zázemí pro všechny cvičence a jejich doprovody i v takovémto počasí byl heroický výkon. Po župním a krajském sletu ve Voticích 15. června vyvrcholí sokolské setkání v Praze na XVII. Všesokolském sletu, kde se setkají sokolové z celého světa. Už se všichni moc těšíme.