"Až nyní jsem se dostal k průběžně pořizovaným fotografiím z našich hřbitovů, které zachycují smutnou zkušenost s přírodní silou, která si nevybírá. Hřbitovy U Všech svatých a evangelický jsme museli dočasně zavřít, jelikož zajištění bezpečnosti návštěvníků bylo prvořadé. Děkuji všem, kteří toto rozhodnutí respektovali. Avšak našli se i tací, kteří nám svým jednáním práci opravdu neusnadnili – a tím jsem byl velmi zaskočen - bohužel.

Proto si važme práce a nasazení zaměstnanců technických služeb, především týmů z terénu kolegů Martina Pečenky, Jiřího Lebdušky a zaměstnanců správy hřbitova, kteří si na hřbitovech (a nejenom na nich) pořádně mákli. Více jak 3 dny tvrdé, nebezpečné a odborné práce vysílí každého. A to obrovské penzum práce a času, které se na odstraňování vzniklých škod musí vynaložit, tak chybí jinde. Zastupitelnost v technických službách není ideální (rozhoduje ekonomika). Proto bych vás všechny chtěl požádat o velkou toleranci, jelikož vyčerpaný lidský potenciál při tak výjimečných událostech ničím nenahradíte – plánované práce při správě města se musí odkládat, standardní režim byl nabourán. Ve městě to nějaký ten den či týden může být znát!

A tak bude-li vás při procházkách naším městem ,,šimrat ve výši kolen vysoká tráva“, rozčilovat nesvezené sklo kolem kontejnerů či jiné a za běžného režimu řešené záležitosti, věřte, že za takto mimořádných událostí si na jejich zajištění budeme muset chvíli počkat. I v technických službách totiž pracují jenom lidé a žádní ,,roboti“ nás nezastoupí. Velké patří všem zaměstnancům technických služeb, kteří se jakkoliv podíleli (a i nadále budou) na likvidaci škod způsobených větrnou bouří, která v pondělí udeřila plnou silou i v Kutné Hoře."

Autor: Josef Kraus ze správy hřbitovů

Příspěvek nevyjadřuje oficiální stanovisko Technických služeb Kutná Hora.

Studenti kolínských Spojů na stáži v Portugalsku.
Olá de Portugal! aneb studenti Spojů na Erasmus stážích
Které z nich jsou staré a patří do muzea?
OBRAZEM: Nadšení a zábava! Děti si v muzeu užily zajímavý program
Páni z Kolína předvedli na Muzejní noci v Čelákovicích dobovou historickou techniku a okolí proměnili ve vojenské ležení.
OBRAZEM: Páni z Kolína obléhali Čelákovice. Přivezli zbraně i další propriety