Během kynutí těsta si prověří své znalosti týkající se různých druhů obilovin, receptů a výrobků z nich, rozluští tajenku a společně si popřejí dobrou chuť. To největší odměnou je totiž vlastnoručně vyrobený a čerstvě upečený chléb, který si každý odnese s sebou domů.

| Video: Youtube

To, jak se chléb vyrábí, si už vyzkoušeli žáci čtvrtých, pátých a šestých tříd českobrodských základních škol Tyršova a Žitomířská. Program je však určen i vzdělávacím zařízením ze širšího okolí, a i když jeho kapacita bývá často brzy vyčerpána, lektoři Vendula Šolcová a Jiří Stuchl si na pečení chleba čas rádi najdou téměř vždy.

Druhým programem, který se školám nabízí, se nazývá Za včelami do sadu. Vše podstatné dětem vysvětlí místní včelař Vladimír Salamánek. Program je obohacen o exkurzi do samotného nitra včelího světa – včelnice, která je umístěna v sadu, v sousedství fotbalového hřiště ve Štolmíři. Na konci programu si účastníci mohou vychutnat sladkou tečku v podobě medu od místních včel.

Ve třetím nejnovějším programu budou mít účastníci příležitost dozvědět se více o životě ptáků a dravců. Žáci se v něm seznámí se základními druhy a naučí se je poznávat. Spolu s lektorem a s dalekohledy se vydají do terénu, kde budou pozorovat volně žijící ptáky a rozeznávat jejich hlasy.

Další informace o činnosti obecně prospěšné společnosti M´am´aloca ve Štolmíři lze najít ZDE

Václav Šolta