Zdravotnický tým už přes rok bojuje v plném nasazení o lidské životy nás všech. Pracuje v těžkých podmínkách. Je zřejmé, že již neběží závod, ale maraton bez vidiny cílové pásky… Českobroďáci, místní firmy i firmy z blízkého okolí chtěli zdravotníky v tomto náročném běhu podpořit a poděkovat jim tak za jejich obětavost. Pro zdolání dalšího pomyslného kilometru podpořili nápad tvorby jarního velikonočního balíčku v podobě energetických potravin s osobním vzkazem (sbírka müsli tyčinek v rámci akce „Müsli tyčinky pro nemocnice – chceš se přidat“), čerstvého regionálního ovoce a zeleniny, ale také velikonočních dobrot, mazanců, jarních květin a bylinek včetně zápichů a obrázků od dětí ze ZŠ Vitice a duchovní literatury.

Iniciátorka a koordinátorka nápadu předala velikonoční balíčky pro povzbuzení těla i ducha na zelený čtvrtek 01.04.2021 zaměstnancům „covid“ interního, rehabilitačního, očkovacího a rentgenového oddělení v Oblastní nemocnici Kolín, a. s. (včetně Oddělení dopravní zdravotní služby), Městské nemocnici Městec Králové a.s. a v nemocnici Nymburk, s.r.o.. Obdarováni byli rovněž záchranáři a další personál Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Bylo potěšeno přes 500 zaměstnanců zdravotnického a záchranářského zařízení, což představuje téměř 1 tunu (755 kg) dobrot a pozorností.

Nemocnici navštívil také kazatel Církve adventistů sedmého dne, který zdravotnické oddělení povzbudil svým duchovním slovem s ujištěním, že se sborové společenství za nemocnice pravidelně modlí.

Velikonoční svátky proběhly vzhledem ke covidové situaci netradičně, avšak díky darovaným balíčkům mohli zaměstnanci nemocnic a zdravotnické záchranné služby prožít Velikonoce ve větším klidu. „Balíčky jsme svědomitě a ihned rozdistribuovali na všechna dostupná oddělení a musím říct, že všichni obdarovaní napříč odděleními (lékaři, sestry, sanitáři) byli opravdu velmi potěšení a s radostí a vděkem milé dary od českobrodských občanů, firem a okolních občanů a subjektů přijali. Za Nemocnici Nymburk s.r.o. bych Vám tímto chtěla upřímně poděkovat… Pro naše zdravotníky je taková pomoc povzbuzující…,“ děkuje za nymburskou nemocnici paní Aneta Šenová. Fotografie z předávání velikonočních balíčků již některé nemocnice uvedly na svých facebookových stránkách. Potěšit se můžete i na stránkách místního obecního úřadu, který se do akce zapojil. Akce probíhala v souladu s vládou stanovenými koronavirovými opatřeními.

Velice děkuji všem jednotlivcům, starostům jednotlivých obcí a firmám, kteří se na přípravě velikonočním balíčku podíleli: občané obcí českobrodského mikroregionu; Základní škola a Mateřská škola Vitice a dále řazeno abecedně: HANKA MOCHOV s.r.o., Mochov; Laskominy od Martiny (Ing. Martina Průšková, Klučov); MIMO Bohemia a.s., Český Brod; Montano Valtr s.r.o., majitel ing. Tomáš Valtr; NOVISS - okna s. r. o., Kolín; Obalis s.r.o., Praha; Pekařství Jaroslav Kollinger s.r.o., Český Brod; Pekařství Kopecký s.r.o., Nymburk; Sady Tuchoraz, spol. s r.o.; Sbor Církve adventistů sedmého dne Kolín a Poděbrady; Tesco Stores ČR, a.s., HM Tesco Kolín; Vidumská Daniela z Bylan; Zahradnictví Jandl, s.r.o. skleníkový areál Dobré Pole u Kouřimi; Zahradnictví Rosta, s. r. o., Třebovle; Zdravý krámek Český Brod (Monika Sachlová).

Autor: Mgr. Veronika Opatřilová, iniciátorka a koordinátorka nápadu