Taehan Kolín tentokrát vyslal do boje 28 závodníků, z nich hned pět soutěžilo úplně poprvé. A právě jim patří obrovské díky! V závodě jednotlivců se Taehanu nebývale dařilo. Závodníkům se v jednotlivých kategoriích rozdělených podle věku a výkonnosti podařilo získat 15 zlatých a 5 stříbrných medailí. Většině ostatních závodníků se podařilo postoupit do finále a umístit se tak do osmého místa.

O úspěších Taehan závodníků v kategorii jednotlivců z řad vysokých výkonnostních kategorií informujeme často, proto se dnes zaměříme na neméně důležité výkony nováčků a mladších dětí v párových a týmových soutěžích. Černé pásky odpustí… :)

V dobré náladě se soutěžící vrhli do závodu smíšených dvojic, kdy své technické umění, souhru, sílu a energii předvedly nejprve páry mladších žáků. Ve velmi obsazené kategorii se nejprve k překvapení všech podařilo postoupit do finále mezi osm nejlepších všem třem dvojicím klubu Taehan. Tím ale radost trenérů, fanoušků a samotných závodníků Taehanu neskončila, protože se povedlo něco neuvěřitelného. Páry složené převážně z úplných nováčků předvedly takové výkony, že na závodníky z ostatních klubů medaile nezbyly. Edita Pekárková a David Markov získali zlato, Zina Lee a Ondřej Horák stříbro a Daniela Sabylash se Samim Kriaa bronz. Kromě nich se podařilo zvítězit ve velké konkurenci také dvojici v kategorii kadetů, kdy Klára Bulíčková a Minh Anh Jakubík také zaslouženě získali zlato a Tadeáš Paula s Kristýnou Spálovou ještě bronz.

Přijďte si se svou třídou doplnit obrázek o středověkém Kolínu.
Středověký Kolín pro školy a zájmové skupiny: Navštivte muzeum!

O nádherné vystoupení se postarali účastníci dubnového mistrovství světa v taekwondo WT poomsae v jihokorejském Goyangu reprezentační pár juniorů Tomáš Markov a Michaela Baštecká, kteří si kromě zlaté medaile vysloužili také velký potlesk publika.

Za všechny zmiňme ještě první týmovou kategorii turnaje, která přinesla Taehanu nečekané překvapení. Tým mladších žáků ve složení David Markov, Sami Kriaa a Ondřej Horák zvítězil na celé čáře a klukům se na krku houpala první zlatá medaile. Aby nebylo radosti málo, hned v následující kategorii trojic mladších žákyň se povedlo to samé i holčičímu týmu ve složení Zina Lee, Edita Pekárková a Daniela Sablyash a i ony získaly nádherné zlato.

Neuvěřitelné ovšem je, že úspěchy svých mladších týmových kamarádů zopakovaly i dívčí a chlapecký tým v kategorii kadetů. Svou medailovou sbírku tak o zlato rozšířili i Klára Bulíčková, Kristýna Spálová, Afroditi Zbrojová a Eduard Ivičič, Minh Anh Jakubík a Tadeáš Paula. Zlatem dovršily blok soutěže trojic také naše elitní juniorky Hana Lee, Michaela Baštecká a Marie Bulíčková.

Blíží se další tradiční historická bitva, tentokrát Válka růží.
Rytíři, do zbraně! V Kolíně se odehraje další historická bitva, Válka růží!

Výše uvedení vítězové s dalšími úspěšnými závodníky z Taehanu Kolín nasbírali za turnaj celkem 1341 bodů, čímž se Taehan stal absolutním vítězem turnaje za druhým pořadatelským klubem Kangsim (949 b.) a třetím klubem z Mělníka Hansoo (331 b.). Taehan zároveň ovládl první kolo extraligy (technické kategorie A a B) i národní ligy taekwondo poomsae (technické kategorie C a D) pro rok 2022 a má nakročeno k obhajobě celkové vítězství za rok 2021.

Už nyní se těšíme na další ohromující výkony, které budou mít šanci předvést Taehan závodníci na následujícím turnaji, kterým bude mistrovství České republiky v Havířově. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za dosavadní pilnou tréninkovou přípravu.

Autor: Lee, Taehan

Děkujeme za příspěvek a i vy nám neváhejte posílat ty vaše!