V Portugalsku nemohla chybět návštěva nejnavštěvovanějšího místa Bragy, kopce Bom Jesus do Monte, kam se lze dostat i historickou lanovkou na vodní pohon, nebo návštěva historického centra, kde studenti kromě mnoha církevních staveb obdivovali i typické portugalské „azulejos“ – kachličky zdobící téměř každý portugalský dům. Erasmáci se vydali taky na výlety do Porta - města vína, lodí a pouličního života, či Lisabonu – města portugalských mořeplavců.

Hlavní náplní stáže bylo však získávání pracovních zkušeností, a tak se kromě výletů zmíněných i nezmíněných studenti učili svému řemeslu v portugalských IT firmách, hotelech, muzeích či cestovních kancelářích. Ajťáci servisovali počítače, tvořili webové stránky, e-shopy a učili se business. Studenti cestovního ruchu se seznamovali s místní historií, připravovali se na průvodcovskou činnost, učili se ovládat rezervační systémy a vyzkoušeli si i méně populární práci pokojských. Zkrátka okusili realitu pracovního života, a to vše s nádechem portugalské kultury. Začátek pracovní doby v 10 dopoledne a dvouhodinová siestička na oběd byla pro leckoho milým překvapením.

Autor: Tereza Hölzlová

Páni z Kolína předvedli na Muzejní noci v Čelákovicích dobovou historickou techniku a okolí proměnili ve vojenské ležení.
OBRAZEM: Páni z Kolína obléhali Čelákovice. Přivezli zbraně i další propriety
Které z nich jsou staré a patří do muzea?
OBRAZEM: Nadšení a zábava! Děti si v muzeu užily zajímavý program

Z vernisáže výstavy Ozdoby dávné doby. Navštivte ji ve Dvořákově muzeu pravěku.
FOTO: Šperky ze skla, kostí či kamínků... Navštivte výstavu Ozdoby dávné doby