Systémem turnaje byly týmy rozděleny do dvou skupin po pěti, kdy kolínskému týmu los přisoudil soupeře z Lišova, Prostějova, Tábora a Dobré Vody u Českých Budějovic.

Hned v prvním zápase si mladí Vembloudi připsali vysokou výhru 10:0 proti týmu z Lišova.

Druhý zápas ve skupině proti Prostějovu byl od začátku velmi vyrovnaný a bojovalo se doslova o každý míč. Průběhu zápasu nakonec odpovídalo i skóre, které se zastavilo na spravedlivém výsledku 2:2.

Podobný průběh měl i zápas proti týmu z Tábora, kde však Kolín zvládl lépe závěr a zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 2:1.

V posledním zápase čekal na Vembloudy favorizovaný tým z Dobré Vody, který od začátku svou hrou potvrzoval roli favorita a pro kolínské tak závěrečný hvizd rozhodčího znamenal první porážku dne.

Na základě součtu bodů po dohraných zápasech ve skupině, se tak Kolín dělil o druhou a třetí příčku s Prostějovem. Až celkový rozdíl skóre všech zápasů, posunul Kolín o jeden jediný koš na třetí místo ve skupině a tedy o boj o páté až osmé místo.

V prvním rozřazovacím zápase se střetly týmy Kolína a Třeboně. Již od začátku zápasu bylo zřejmé, že si mladí Vembloudi jdou za vítězstvím a další prohru již tento den nechtějí připustit. Konečné skóre ukázalo výsledek 9:0 pro modrobílé a Kolín se tak posunul do boje o závěrečné páté místo, kde na něj čekal ze skupiny již známý tým z Tábora.

Od začátku bylo vidět, že na sebe narazily dva vyrovnané týmy a o výsledku bude rozhodovat třeba jen jeden jediný koš. Výškovou převahu Tábora kolínští doháněli neskutečnou bojovností, nasazením, ale také mohutnou podporou kolínských fanoušků.

Vyrovnanost celého zápasu se promítla také do konečného skóre 4:4 a poprvé v turnaji musel o vítězi rozhodnout až penaltový rozstřel. I tento rozstřel byl napínavý až do poslední chvíle. Skóre 3:3 na penalty a kolínští měli před sebou výhodu posledního penaltového hodu, který úspěšně proměnili.

Tato výhra znamenala pro Vembloudy celkové páté místo a celý den tak završili s bilancí pouze jedné prohry s týmem z Dobré Vody, který následně celý turnaj vyhrál. Hráčům patří obrovský dík za bojovnost a také fair-play, která je celou dobu turnaje zdobila. Páté místo je tak pro nejmenší Vembloudy krásným završením celé úspěšné sezóny.